מה הסיכוי שאיפשהו בעולם ישנם סכומי כסף ששייכים לכם ואינכם מודעים לקיומם? מסתבר שגבוה מאוד. איתור כספים אבודים הוא תהליך שרבים החלו להיות מודעים אליו בשנים האחרונות, ולא בכדי. לעתים, מדובר בסכומים גדולים שנצברו לאורך שנים ואיש לא טרח לגעת בהם. 

איתור כספים – מהיכן?

רגע, אבל איפה נמצא הכסף האבוד הזה? ובכן, איתור כספים אבודים יוכל להתבצע באחד המקורות הבאים שבהם ייתכן ונמצא הכסף שמגיע לכם:

  • חברות הביטוח – גורמים אלו מנהלים את כספי הפנסיה שלנו ומחזיקים בכספי ציבור במשך שנים ארוכות. ייתכן מאוד שתמצאו אצלם סכומים הרשומים על שמכם!
  • הבנקים – מה לגבי חשבונות בנק לא פעילים? לדוגמא, חשבונות ובהם כספי נפטרים שקרובים אליכם? חשבונות אבודים אגב, נחשבים לכאלו לאחר עשרה חודשים ללא התראה או הוראה כלשהי מבעליהם.
  • כספי נפטרים – כשאדם נפטר, הוא משאיר אחריו היסטוריה בנקאית וכספית הכוללת חשבונות, תוכניות, ביטוחים, חסכונות ועוד. בעזרת תעודת זהות ופרטי זיהוי של קרוב משפחה מדרגה ראשונה, תוכלו לאתר את ההיסטוריה הזו ולפעול בהתאם. 
  • בתי השקעות – לצד חברות הביטוח, פועלים גם בתי השקעות המנהלים את סכומי הפנסיה וההשקעות האחרות שלנו, אותם ניתן למשוך בגיל הפרישה. למרבה ההפתעה, רבים אינם מודעים לקיומם של הכספים האלו פשוט מכיוון שלא קיבלו עליהם עדכון או התראה מסוימת. 

דמי ניהול וכפל ביטוחי

מלבד ארבעת הגורמים הנ"ל, איתור כספים משמעו גם ייעול הליכים. האם ידעתם שסכומי הכסף שבקרנות הפנסיה מנוהלים תמורת דמי ניהול אותן גובות החברות על פי ראות עיניהן? זה הזמן ללמוד כיצד ניתן לנהל את הכספים הללו בהרבה פחות כסף! ומה לגבי כפל ביטוחי? איכשהו, קורה שרבים מבטחים את עצמם עבור מקרה מסוים בשתי חברות ביטוח שונות. הבעיה מתחילה כשעולה הצורך להפעיל את הביטוח, אך ניתן להפעיל רק ביטוח אחד. 

כעת אתם מבינים שישנה אפשרות של ממש שקיים סכום כסף לא קטן ששייך לכם ומחכה לחזור לבעליו. זו ההזדמנות שלכם לחפש אחריו ולהשיב אותו אליכם. זכרו שמדובר בתהליך העולה בשוויונו להחזרת הזכויות המגיעות לכם.