מנגל הוא צורת בילוי פופולרית מאוד, שהפכה בשנים האחרונות גם למגוונת במיוחד: אם פעם היינו צולים על הגריל רק סוגי בשרים שונים, כיום ניתן למצוא על המנגלים של יותר ויותר בני אדם גם מאכלים מהצומח. הגיוון בא לידי ביטוי גם בסוג המנגל – אם פעם הפחמים שלטו בתחום ביד רמה, הרי שבשנים האחרונות צץ להם מתחרה של ממש: גריל הגז.

היתרונות של גריל הגז

שלל היתרונות המשמעותיים של גריל גז הפכו אותו לאופציה מבוקשת מאוד, וקל להבין למה: ראשית, אם את גריל הפחמים קשה להדליק (וכולנו מכירים את הסיטואציה של התעסקות ממושכת עם חומרי הבעירה והנפנוף האינסופי כדי שהמנגל יתחיל לעבוד), הרי שאת גריל הגז קל ונוח להפעיל.

שנית, זמן: כשאנחנו רעבים, כל דקה נראית כמו נצח, וכשהמטעמים השונים מונחים על המנגל, בדרך כלל גם מי שאמון על דחיית סיפוקים מתקשה להתאפק. עם פחמים אין ברירה אלא להתאזר בלא מעט סבלנות, עם גז האוכל מוכן במהירות.

עוד יתרון בלתי מבוטל של אופציית הגז היא השליטה המלאה ברמת החום בכל חלקי המנגל, בעוד שעם פחמים נדרשת מיומנות גבוהה מאוד כדי לשלוט ברמת החום (ולעתים גם היא לא עוזרת).

גם בהיבט הבריאותי גריל הגז נהנה מיתרון על פני הפחמים (שעלולים לשחרר חומרים מזיקים שנצמדים אל המאכלים שעל המנגל), ועוד יתרון הוא שאין צורך לדאוג כל הזמן לפחמים – גז ממילא זורם אל הבתים של כולנו, כך שהוא זמין עבורנו בכל פעם שנרצה להשתמש בגריל.

החסרונות של גריל הגז

במקביל לכל היתרונות, ישנו גם חיסרון מסוים: גריל גז לא מספק את הריח שמספקים הפחמים. מצד שני, בכל מקרה המנגל כאמור הפך למגוון הרבה יותר בהשוואה לפעם, כך שאפשר לוותר על הריח בלב שלם כדי ליהנות מכל היתרונות.

איך לבחור גריל גז איכותי במיוחד?

על-מנת להבטיח את מיצוי כל היתרונות של גריל גז חשוב מאוד לבחור מוצר של מותג איכותי. בפרט חשוב לבחון את הספק המבערים (שנמדד ב-BTU) וכן את האחריות שניתנת עליהם. פרמטר נוסף הוא העמידות של הגריל, שנקבעת בהתאם לחומרים שמהם הוא מיוצר.