נראה כי במציאות של היום, דשא סינטטי מופיע בכל אזור נתון, בין אם מדובר ברצועה של הפרדה בין כבישים עירוניים, במעגלי תנועה ואף בגינה של בית משותף ובין אם מדובר במגרש המשחקים והן בתוך גינה ציבורית. על פניו, נראה שהינם עשויים להוות מענה אידיאלי עבור שנים קדימה, אל מול אלמנטים פופולאריים אשר באים וחולפים, בשל כך כי מבחינים בהם כביכול היו ממשיים ביותר ואף נותרים ירוקים לעד.

דשא סינטטי מיוצר לרוב מסיבים של פוליאתילן וגם משטח אשר מורכב מכמה רבדים של לאטקס. הפרוצדורה של הייצור שלו מצריכה מעבר של הליך כימי, אשר המטרה שלו לתת לו שרידות בטמפרטורות גבוהות ובקור חריג והן אלסטיות, שמירה מפאת קרני יו וי, מעכבים של בעירה וגם חישול של סיבים, הדבר מתוך היעד לוודא כי הצבע הירוק לא ידהה בטווח הקצר.

החסרונות של דשא סינטטי – 

אומנם ההוצאות בשביל דשא סינטטי הן חד פעמיות ואף הן טומנות בחובן את ההוצאות של ההקמה ההתחלתיות, אבל מבחינת טמפרטורה השוואתית, אשר בוצעה ביום חם בפרט, עולה כי החום שלו הגיע לכדי בקירוב לשמונים מעלות , הדבר אל מול השא הסטנדרטי, אשר הטמפרטורה שלו הגיע רק בקירוב לארבעים מעלות. המון אנשי מקצוע בתחום תמימי דעים כי עם חלוף השנים הפך הדשא מצמח טבעי שצריך לטפח אותו, אשר הפשר לבצע בו הלכה למעשה או להחליף אותו חיש עין.

היתרונות של דשא סינטטי – 

היתרון המרכזי וכן החשוב אשר נמצא בתוך הדשא הסינטטי לעומת הדשא הטבעי מתייחס לאלמנט פיננסי וגם לחיסכון של הוצאות במים. אפשר להבחין במציאות של היום בכל מיני ארגונים, גופים או לחלופין מוסדות, כמו למשל – גני אירועים, בתי מלון ואף בריכות שחייה, אשר באמתחתם המון משטחים אשר פרושים על גבם דשא. בעצם,  הנחה של דשא סינטטי צריכה להתבטא כל חודש בהוצאה של סכומים גבוהים למדי, אין מדובר ך ורק בחיסכון של השקיה, כי אם אף בהוצאות על הגינון, ההדברה, הריסוס, והאחזקה הקבועה. עסקינן בסכומים גבוהים למדי אף בשביל גינה בינונית או גינה אשר היקפיה קטנים.