הוצאת דיבתו רעה של אדם היא למעשה פגיעה בשמו הטוב, מה שמעורר כמובן את כעסו של מי שפגעו בו. אם בעבר הוצאת דיבה נעשתה בעיקר בעיתונות, בפרסומות או בטלוויזיה, הרי שהיום זה לא המצב כי בימינו הזירה המרכזית היא האינטרנט. לכן בימינו מוגשות הרבה מאוד תביעות שעוסקות בהוצאה של דיבה אונליין, בין אם זה ברשתות החברתיות כמו פייסבוק ובין אם זה בכל מדיה אחרת. משמעות הדברים היא שאם גם אתם מרגישים שפגעו בכם, בין אם זה ברמה האישית ובין אם זה ברמה העסקית, כדאי יהיה להגיב ולדרוש שלפחות הפוגע ישלם על הנזק שהוא גרם לכם. הבעיה היא שפעמים רבות יהיה מאוד קשה לתקן את הנזק שנעשה ולכן הפיצויים שתקבלו יוכלו לפחות להקל על המצב.

מדוע עו"ד הוצאת דיבה הוא הכתובת?

להתמודד עם הוצאת דיבה זה מסוג אותם הדברים שצריך עבורכם זמן, סבלנות וגם הרבה מאוד ידע. לכן, אפילו אם מדובר על פגיעה ברמה האישית ולא ברמה עסקית, כדאי יהיה לפנות לעו"ד שיוכל לטפל עבורכם בסוגיה, כי מה פתאום שתעשו את זה לבד? בהוצאות דיבה יש משמעות לאופן עריכת התביעה ויתרה מכך, לא תמיד חייבים להגיע למעמד בית המשפט כדי לקבל פיצוי הולם. לכן, אם תתייעצו עם עורך דין שמבין בתחום הזה הוא יוכל לתדרך אתכם, לקבוע האם יש עילה לתביעה או לא ובהתאם לכך תתקבל החלטה כיצד לפעול.

כך בוחרים עורך דין מתאים

כפי שקורה לגבי תחומים אחרים, גם כאשר מדברים על תחום הוצאות הדיבה ניתן לראות שברחבי הארץ יש לא מעט עורכי דין מקצועיים וטובים. לכן עולה הדילמה: כיצד לבחור עו"ד מוביל? ההמלצה שלנו בכל מה שנוגע לבחירת עו"ד הוצאת דיבה היא לברר אודותיו:

  • מה הניסיון שלו וכמה שנים הוא כבר במקצוע?
  • האם הלקוחות שהוא ייצג בעבר ממליצים עליו בחום?
  • האם הוא מעודכן ויכול לסייע גם במקרי הוצאת דיבה באינטרנט?

בימינו זה גם מקובל להשוות בין שכר הטרחה שדורשים מספר עורכי דין שונים כך שכדאי יהיה להתייחס גם לנושא הזה.