אז החלטתם שלא להעזר בצבעי מקצועי ולעשות לבד את תהליך הצביעה? בסך הכל, מדובר בהחלטה חכמה שכן צבע עולה כסף וגם איש מקצוע שיבצע זאת עולה לא מעט… ובכל זאת, תמיד לאנשי מקצוע יש את הסודות הקטנים הללו שהופכים את העבודה שלהם לקצת יותר טובה. אז איך בכל זאת אתם תגיעו לתוצאות דומות ומשביעות רצון כמו של המקצוענים? הנה כמה טיפים חשובים.

  1. מכינים את החלל לקראת הצביעה

צביעה יסודית דורשת הכנה בהתאם. ולא רק של הקיר עצמו אלא של כל חלל החדר אותו רוצים לצבוע. אם החלל לאחר הצביעה יראה מלוכלך או מוכתם, כל העבודה הטובה שעשיתם בצביעה תרד לטימיון והעין ישר תנדוד אל הבלגן במקום אל יצירת האמנות שלכם על הקיר. לכן, הסירו וילונות מן החלונות, כסו במסקנטייפ את השקעים והמשקופים והזיזו את הריהוט למרכז וכסו אותו היטב ודאגו גם ליריעה עבה וטובה לרצפה כמו ניילון, ניירות עיתון או יריעה גדולה של קרטון או קנבס שיוכלו לספוג את טפטופי הצבע. אם יש על הקירות תמונות, מתלים ואפילו מסמרים, עדיף להוציא אותם ולאחר מכן להרכיב מחדש. האמינו לנו שצביעה עליהם או מסביב להם, לא תוציא את התוצאות המצופות…בנוסף, חשוב לעבור על הקירות באמצעת מטלית לחה קלות כדי להוריד אבק ולכלוך שהצטברו עליו במהלך הזמן.

  1. לא צובעים על קיר סדוק או מתקלף

הרבה מהצבעים הביתיים, מתעצלים לעשות הכנה טובה לקיר לפני ומתפעלים לאחר מכן למה צבעו ב-3 שכבות צבע חדש והוא עדיין לא נתפס על הקיר כמו שצריך. אז הסוד הוא בהכנה של הקיר ובטיפול בכל המפגעים טרם הצביעה. הקיר שלכם מתקלף? קחו שפכטל וגרדו אותו היטב עד שלא יוותרו יותר חלקים מתקלפים או קצוות ונקו עם מטלית לחה לאחר מכן את שאריות האבק והסיד שנשארו. הקיר שלכם סדוק או שיש בו חורים? השתמשו קודם כל בחומר לתיקון סדקים המתינו היטב לייבוש שלו. בשני המקרים המוצגים הן בקיר המתקלף והן בקיר בעל החורים, מומלץ לבצע שיוף טוב של הקיר באמצעות נייר זכוכית גס ולאחר ניקוי הסיבים והנסורת מהשיוף לעשות שימוש בחומר מקשר. הכנה מעמיקה כזו של הקיר שנעשית "לפי הספר" תבטיח הקשרות טובה יותר של הצבע החדש, כיסוי אחיד יותר ושימוש בפחות שכבות לכיסוי של הקיר הסופי.

  1. לא צובעים את הקיר במכה אחת אלא בשלבים

עוד דבר שחשוב לזכור הוא שלא צובעים את הקיר במכה אחת, "זבנג וגמרנו" אלא בכמה שלבים. תחילה כדי לבדוק את התאמת הצבע לקיר ולזוויות האור, מומלץ להשתמש בכמות קטנה ולצבוע בפינה יחסית נסתרת או סביב משקופים באמצעות מברשת קטנה ולהמתין לייבוש מלא. אם הכל נראה לכם בסדר גמור ואתם אוהבים את הצבע, אפשר להמשיך ולצבוע את שאר הקיר. שאתם הולכים מהחלק הגבוה של הקיר אל הנמוך. כמו כן, מומלץ לצבוע בתצורה של שתי וערב כדי להשיג תוצאה טובה ומקצועית. לאחר השכבה הראשונה וצביעת כל הקיר, ממתינים לייבוש מלא וצובעים שוב באותה שיטה. לאחר שתי שכבות תוכלו להחליט האם הכיסוי מספיק מבחינתכם או שתרצו כיסוי מאסיבי יותר של הקיר.

  1. עבודה נכונה ונקייה עם ציוד הצביעה

בבואכם לצבוע תזדקקו למברשות מתאימות, מגש לערבוב הצבע ומריחת הרולר בו וכמובן פחיות הצבע עצמן. מכיוון שגם שמשתמשים באותו גוון בפחיות שונות יכולים להיות הבדלים קטנים בגוון, מומלץ לערבב כמה פחיות קטנות מאותו צבע בפחית גדולה אחת וכך מקבלים גוון שהוא אחיד לכל אורך הדרך. בנוסף, אם אתם משתמשים במספר צבעים על הקיר, מומלץ לשים על מגש הצבע נייר אלומיניום עבה, לשפוך אליו צבע ראשון, לעבוד איתו ובסיום לזרוק את הנייר, לשים חדש ואז לעבור לגוון השני. כך תמנעו מעצמכם שעות סזיפיות של נקיונות והחלפת מגשים בין צבע לצבע.