ראשית כל ומעל לכל, חשוב להבין שלא מדובר על פעולת הריגת בעלי החיים אלא כשמה כן היא – הרחקת יונים והברחתן למקום אחר. המטרה העיקרית היא להרחיק אותן מהמקום בו הן נחשבות למטרד. אמנם מדובר בציפור שנחשבת לסמל לשלום אך במקרים רבים ובעיקר כשמתאספות להן להקות יונים רבות, נוצרות שלל בעיות תברואתיות שעדיף להימנע מהן ככל האפשר. כאן נכנס לתמונה מדביר בעל הסמכה להרחיק את היונים בדרכים הומאניות בלי לפגוע בהן.

כיצד ניתן לבצע הרחקת יונים הומאנית?

ישנן מספר דרכים להרחקת יונים:

  • קפיץ מקפיץ – ישנם מיקומים שבהם לא ניתן להתקין את הדוקרנים הקלאסיים, כמו לדוגמא משטחים רעועים או מיקומים שקרובים מידי לילדים. במקרה זה, מומלץ להתקין 'קפיץ מקפיץ' שיסייע בביצוע הרחקת יונים בכך שהוא יגרום להן מעין אי נוחות, והן תעבורנה למיקום אחר.
  • חוט רטט – דרך נוספת להרחיק את היונים מביתכם היא התקנת חוט רטט ללא חשמל. החוט מצופה ניילון בשילוב קפיצי נירוסטה ומטרתו למנוע נחיתת יונים. את חוטים אלו ניתן להתקין בבתי מלון, אנדרטאות, משטחים רעועים ועוד.
  • מלכודות – המלכודות מומלצות בעיקר בסביבה תעשייתית וכן גם בסביבה עירונית וכפרית. המלכודת בנויה כמעין כלוב גדול ובתוכו מיכל מזון מיוחד לציפורים, מים ויונת פיתיון. במלכודת בנויה דלת חד כיוונית המאפשרת ליונים להכנס אליה ומונעת מהן לצאת. כשהיונה נלכדת בפנים ניתן להעביר אותה למקום אחר ולשחרר אותה.

אל תנסו זאת בעצמכם

אם לומר את האמת, הרחקת יונים תהיה נדרשת כמעט בכל איזור בו מתגוררים בני אדם. ברגע שהיונים מוצאות נקודה שנוחה להן ועונה על הצרכים שלהן, הן יקננו שם לזמן ארוך ויהיה קשה מאוד להזיז אותן משם. הדבר עלול לגרום ללכלוך, קרציות, ריח רע ורעש. היונים עקשניות מאוד ואתם עלולים לפגוע בהן או בעצמכם. אל תנסו להרחיק אותן לבד, היונים עקשניות מאוד ואתם עלולים לפגוע בהן או בעצמכם. כאן נכנס לתמונה מדביר מקצועי המתמחה בהרחקת יונים ויודע כיצד לעשות זאת מבלי לפגוע בבעלי החיים.