אחד מסוגי הווילונות הקלאסיים הנמכרים ביותר בישראל הוא הווילון הרומאי הכולל מנגנון פשוט של גלילה הנמשך על ידי חוט המשמש לפתיחה וסגירה של הווילון בדומה לסגירת תריס. הווילון מעוצב בצורות מרובעות וכך משלבים בתוכם את המוטות המתחברים למנגנון הגלילה. כך מאפשרים סגירה על ידי איסוף הבד וקיפולו בצורה אנכית, פתיחה מלאה או חלקית על פי רצונו של הלקוח.

שיטת הייצור של וילון רומאי

מפעלים בעלי פסי ייצור ממוחשבים ואוטומטיים מייצרים וילון רומאי באופן אחיד ומדויק. המעצב בוחר בדרך כלל אם הוא מעוניין בתפירה חיצונית שתבלוט או תפירה פנימית שתוסתר בווילון .כל התפרים מבוצעים במרווחים קבועים שתוכננו מראש .

התפירה הקלאסית בווילון הרומאי מתבצעת במרווחים קבועים ובקווים ישרים ולכן היא כה נעימה לעין.

וילונות רומאים

מדובר בווילונות עדינים המיוצרים מבד יציב ודק ומעוצבים באופן אחיד . הנראות של כל הווילון הן כשהוא סגור והן כשהוא פתוח מעניקה לסלון מראה יוקרתי ואצילי.

וילונות רומאים מעוצבים

הבדים הרכים שהם המרכיב העיקר בווילון הרומאי מעניקים לכל חדר שבו הם ממוקמים מראה מיוחד התליה מהתקרה כלפי מטה יוצרת סיטואציה שאין צורך לקדוח חורים, להתקין מסילות או ליצור שינוי כלשהו בקיר. מתקינים את הווילון מהתקרה והוא יורד כלפי מטה כפי שתוכנן.

הווילון המורכב מכמה שכבות של בדים רכים בצבעים אחידים או בעלי עיטורים וטקסטורות המשלימים את הקו העיצובי של כל סלון, בית יוקרתי או מבנה ציבורי .

וילון רומאי למראה יוקרתי

המרקם האחיד והמיוחד של הווילונות הרומאים גרמו לכך שהם נדרשים מאד במשרדים ציבוריים ופרטיים כדי להקנות להם מראה מכובד ויוקרתי.

הם מתאימים גם להתקנה בבתים המעוצבים בסגנון מדרני, מינימליסטי או הייטקיסטי . כיוון שהם משתלבים בקו עיצובי זה באופן מושלם .

עם השנים התמקצעו יצרני הווילונות בייצור וילון רומאי והדגמים העכשוויים הם עמידים ויפהפיים. אפשר לייצר את הווילונות הללו בכל גודל נדרש ובכמה גוונים.

מנגנון חשמלי

לנוחות הלקוחות אפשר לבצע פעולות שונות בווילון הרומאי באמצעות מנגנון חשמלי. מי שיושב במשרד ומעונין לסגור או לפתוח את התריס ומתעצל לקום, מבצע את הפעולות באמצעות השלט .