משפחות, מנהלי עבודה, בתי משפט, רואי חשבון ומשטרה. תפקידו של החוקר הפרטי מתפרש על פני תחומים רבים, החל מאיתור אנשים שהקשר איתם נותק וכלה בחקירות כלכליות, כשיש חשד לגניבת כספים או להלבנת הון, למשל. חוקר פרטי מנוסה יודע למצוא את התשובות לסימני השאלה והחשדות. איתור אנשים מתבקש הן במקרים בהם אנשים הלכו לאיבוד והן במקרים בהם הם ניתקו קשר אולם יש למוצאם. מקרה של ירושה, למשל, בו אחד היורשים ניתק קשר ואין יודע היכן הוא, או כשאחד מבני הזוג משתמש בחשבון המשותף שלא כדין ועולה חשד לעיסוק פלילי כמו הימורים או סחר בסמים קשים. כדאי לשכור חוקר פרטי שיודע איך למצוא את המידע הנדרש.

חוקר פרטי ישים סוף לדאגה

יש מקרים חמורים בהם עולה חשד להדחת נוער לדבר עבירה. כאן ישתמש משרד החקירות הפרטיות בחוקרים שעבדו בעברם עם בני נוער ושסייעו במניעת פשיעה. לעתים הם יחפשו סוחר ברכוש גנוב, במקרים אחרים הם יחפשו מי שמדיח לניצול קטינים וכדומה. במקרים האחרונים המזמינים את החקירה הפרטית יהיו הורים שהתאגדו לקבוצה כדי לשלם עבור החקירה, כיוון שהם חושדים במשהו שקורה בשכונה, בעקבות התנהגות חריגה של הילדים שלהם. הם יטענו שהילדים מתנהגים מוזר, שיש כסף שמסתובב או שדברים נגנבים בשכונה. חוקר פרטי מנוסה יגמור את הדאגה שלהם לכאן או לכאן, או שדאגו לחינם או שהחוקר יתפוס את האשם בשעת מעשה.

הונאות אשראי והונאות באינטרנט

בעשור הראשון של שנות האלפיים פעלה קבוצת אנשים מתוחכמת במיוחד ופיתתה אנשים בישראל למסור גישה לחשבון הבנק שלהם, בטענה שהם זכו בהגרלה. עם קבלת המסמכים באימייל, הנוכלים משכו כספים מן החשבונות. במקרה כזה המשטרה בארץ יצרה שיתופי פעולה עם משטרות בחוץ לארץ והקבוצה התגלתה באפריקה. כאן לא גוייס חוקר פרטי אחד אלא רשת של חוקרים, שצברו ניסיון בנוכלות אינטרנטית.  

משרד חקירות פרטיות מקצועי יודע למצוא מידע כשמדובר בחשד פלילי, למצוא ראיות כשמדובר בחשד לניהול חיים כפולים, יודע למצוא כספים שנעלמו ולהביא את הגנבים המתוחכמים ביותר אל בתי הדין. כדאי למצוא את המשרד שיוכיח ניסיון והצלחות בחקירות קודמות.