גם ילדים וגם בגירים מתמודדים עם בעיות של קשב וריכוז, מה שעשוי ממש להפריע לאנשים במהלך ההתנהלות היומית שלהם. אם גם אתם נוטים לנדוד למחשבות בהקיץ ומתקשים להתרכז, אנחנו כאן כדי לדבר על זה. בואו נכיר שיטה מהפכנית לטיפול בבעיות אלו.

בימינו ידוע, כי לא מעט אנשים בארץ ובעולם מתמודדים עם הבעיה של קשב וריכוז. בעוד שעבור חלק מהאנשים הטיפול המומלץ יהיה רכיבה על סוסים ופגישות עם פסיכולוג התנהגותי (CBT), חלק אחר מהאנשים יעדיפו להסתייע בשיטות שונות. אחת השיטות שצברה תאוצה בשנים האחרונות, היא השיטה הנקראת נוירופידבק. שיטת הנוירופידבק כוללת, בין היתר, בניית תכנית אישית למטופל לאחר בדיקה של מקור הבעיה המדויק. הבדיקה מתבצעת באופן ממוחשב. הנה מספר דברים שכדאי לדעת לגבי טיפול בקשב וריכוז בשיטה מהפכנית. הנה מספר דברים שכדאי לדעת.

לטפל בבעיית קשב וריכוז בימינו, מה צריך לדעת?

משהו חשוב שצריך לדעת לגבי טיפול בבעיות של קשב וריכוז, כל אדם אשר מתמודד עם הבעיה הנ"ל עשוי להפיק תועלת מטיפולים שונים. במקרים מסוימים, יהיה מומלץ לאדם לעבור מספר שיטות טיפול שונות, ככה שיהיה ניתן להבין איזו שיטה הכי אפקטיבית ויעילה לגביו.

השיטה של נוירופידבק כוללת בדיקת QEEG בשלב הראשון שלה. בדיקת ה-QEEG נועדה לאתר את מקור הקושי עמו מתמודד האדם. בדיקה זו נחשבת המדויקת ביותר בעולם על פי ממצאי ה-FDA הרשמיים. לאחר השלב הראשון של בדיקת ה-QEEG, יהיה ניתן לבנות תוכנית אישית למטופל הכוללת שלבים מוגדרים על פי בדיקת ה-QEEG.

מה לאחר השלב השני בשיטת נוירופידבק?

בכדי לשפר את התפקוד של האדם בהמשך, בשלב השלישי יהיה את הצורך לשים את הדגש על אימון קוגניטיבי. האימון הוא אימון מוחי ממוחשב מהקליניקה, או מהבית. האימון הקוגניטיבי נועד למטרת שיפור התפקוד.

בכל מקרה שבו אתם או ילדיכם סובלים מבעיית קשב וריכוז, ההמלצה היא לטפל בכך כמה שיותר מוקדם. אין טעם בימינו לסחוב חיים שלמים עם קושי להתרכז, שכן ישנן שיטות אפקטיביות מאוד בעבור התמודדות עם הבעיה הזו.

האם גם אתם סובלים מבעיית קשב וריכוז?

אם אתם מתקשים להתרכז בקריאה, או שמא אתם מוצאים עצמכם נודדים רבות במחשבות בהקיץ, ייתכן שגם אתם צריכים טיפול כזה או אחר. אל תחששו לקבל אותו, בימינו ישנן התקדמויות מטאוריות בתחום של ההתמודדות עם בעיות קשב וריכוז.

וגם אם שיטת הנוירופידבק היא לא השיטה שתהיה האפקטיבית ביותר עבורכם, תמיד תוכלו לנסות שיטות אחרות של טיפולים בבעיה. באופן כללי, רוב השיטות דוגלות בפעולות קוגניטיביות ואימונים מוחיים. תוכלו להיעזר בפסיכולוגים בתחום CBT, אלה יאמנו אתכם כיצד לבנות שגרת חיים ממוקדת, מרוכז ומפוקסת יותר. צריכים מידע נוסף? אל תחששו לקבל אותו ולהתחיל לבנות את עצמכם בשיטות בדוקות ומוכחות.