השאלה למה דווקא נשים מצליחות בעסקים, יכולה להישמע לחלקנו כשאלה שוביניסטית, אך היא לא באה ממקום זה. גם במדינת ישראל, אשר כבר כיהנה בה אישה כראשת ממשלה (בניגוד לארה"ב המתקדמת שבה עוד לא הייתה נשיאה), עדיין יש תקרת זכוכית לנשים. גם בשנת 2019 נשים מרוויחות בממוצע פחות מגברים ומקבלות משכורת נמוכה יותר באותם התפקידים. כל הגורמים הללו יכולים להעלות את השאלה מה הופך אשת עסקים מצליחה לאחת כזו.

אשת עסקים מצליחה – גורמים שמסייעים להצלחה של עסקים 

על מנת להקים עסק מוצלח, לא מספיק להיות אשת עסקים או להיות בעלת רעיון טוב. אפשר לראות כי ישנן מספר תכונות ומספר גורמים אשר עוזרים לכך שעסקים המוקמים ומנוהלים על ידי נשים מצליחים.

  • שיתוף פעולה – נשים נוטות לשתף פעולה עם אחרות ואחרים. שיתוף פעולה זה יכול להתחיל מסיבות שונות אך התוצאה לרוב תהיה דומה, הירתמות של יותר מאישה אחת להצלחה של העסק.
  • אמביציה – נשים מצליחות מבינות את המהות. רבות מהן מכירות את תקרת הזכוכית, אך הן לא מוכנות להסתכל עליה והן חדורות מוטיבציה גבוהה להצליח.
  • תקשורת – על מנת להיות אשת עסקים מצליחה יש צורך בתקשורת טובה. נשים רבות שמות באופן טבעי דגש על התקשורת ובכך הן מצליחות להוביל את העסק שלהן קדימה.
  • משפחה – נשים אשר משלבות בין משפחה לבין הקמת וניהול עסק, יכולות להבין את החשיבות של השניים ולכן הן יכבדו גם את הצורך של העובדים באיזון, מה שיכול להתבטא ביעילות גבוהה בעסק.
  • תמיכה חיצונית – ישנן עמותות שונות וקרנות אשר שמו לעצמם מטרה לקדם נשים בעסקים. תמיכה ראשונית זו לא יכולה להחליף ניהול מוצלח, אך היא יכולה לתת את הדחיפה הנדרשת בתחילת הדרך.

להיות אשת עסקים מצליחה

ניתן ללמוד כיצד להיות אשת עסקים מצליחה. אין צורך להסתמך על תכונות מובנות ובוודאי לא רק על המזל. אפשר לשאול למה נשים מצליחות בעסקים אך רצוי לשאול "איך להצליח בעסק". היום ישנה רשת תמיכה שיכולה לסייע לנשים בתחילת דרכן ולעזור להן לקבל את הכלים החשובים להצלחה.