עבור רבים הקמת עסק חדש היא למעשה התגשמות של איזשהו חלום. העסק לרוב מבטא איזושהי יציאה לדרך חדשה ועצמאית שלא תלויה ניהולית בגורמים ממונים וחיצוניים. אבל פתיחת עסק, היא גם תהליך ורבים הם בעלי העסקים שלא נעזרים בשירותי ייעוץ אסטרטגי. תהליך שדורש תכנון, חשיבה וניהול נכון של כל האלמנטים השונים בהם העסק כן תלוי על מנת להצליח ולשגשג. ובתוך התהליך הזה – ישנם כמה דברים שעליכם לדעת רגע לפני שאתם מקימים עסק חדש. אז אילו דברים חשוב לדעת? על כך במאמר הבא.

תכנון וניהול המודל העסקי

המודל העסקי של העסק שלכם מורכב למעשה מהקווים המנחים להתנהלות כלכלית נכונה שלו. מדובר בצעד מרכזי וחשוב במיוחד בעת הקמת העסק החדש שלכם והוא כולל בתוכו לא רק תכנון של הפרמטרים השונים שמרכיבים אותו, אלא גם ניהול שלהם. תכנון נכון של המודל העסקי יכול גם לספק לכם תשובות לשאלות החשובות ביותר בנוגע להתנהלות הכלכלית של העסק – החל מהיכן מגיעות ההכנסות, דרך התחומים השונים שהעסק שלכם נותן בהם מענה, תזרים המוזמנים שלו ועד ניהול נכון ומבוקר של ההוצאות השונות. המודל העסקי שלכם הוא למעשה הבסיס ממנו תוכלו להבין בצורה מקיפה ומעמיקה יותר את הצרכים השונים של העסק שלכם.

הגדירו את מסגרת הפעילות שלכם

אחרי שתכננתם את המודל העסקי שלכם והצרכים השונים של העסק הרבה יותר ברורים, אתם יכולים להתחיל להגדיר את מסגרת הפעילות שלכם, או במילים אחרות – את הישות המשפטית שלכם. האם העסק שלכם הוא עוסק פטור? עוסק מורשה? או האם בכלל חברה? כל הדברים האלו חשובים על מנת שתוכלו להסדיר את המעמד של העסק שלכם אל מול המדינה ואל מול רשויות המס, מה שכמובן גם יכול להקל על הניהול הכלכלי של העסק ואף לייעל אותו. אז מתי פותחים תיק במס הכנסה ובמע"מ? טרם הפעילות הכלכלית הראשונה של העסק, ותמיד תוך התייעצות וטיפול שוטף של איש מקצוע בעל ניסיון.

אל תהססו לפנות לקבלת ייעוץ אסטרטגי

במדינה כמו שלנו – הקמה של עסק חדש היא הליך בירוקרטי שיכול לבלבל ולייאש אפילו את המוחות החדשים והשאפתניים ביותר. כל טעות, אפילו הקטנה ביותר, עלולה בסופו של יום להסב נזק משמעותי לעסק ואפילו נזק משפטי שיסבך אתכם שלא בכוונה, רק בגלל שאתם רשומים כבעליו של העסק. לכן, ההמלצה שלנו, היא לא להסס ולפנות לקבלת שירות של ייעוץ אסטרטגי. שירותי ייעוץ אסטרטגי הם למעשה שירותי ייעוץ והכוונה לכל הנושאים עליהם דיברנו כאן, ולרוב, היועץ האסטרטגי הוא אדם בעל ניסיון וידע רחב שנתקל וראה כמעט הכול, ולכן הוא יכול לטפל בכל הפרטים הקטנים ביותר של העסק שלכם שיעזרו לכם בסופו של יום – לנהל אותו בצורה כלכלית חכמה יותר.

לסיכום, ניתן לומר שישנם פרמטרים רבים שכדאי לקחת בחשבון רגע לפני שאתם פותחים עסק חדש וקבלת ייעוץ אסטרטגי וליווי מקצועי לאורך התהליך – בהחלט יכולים להקל עליו ועליכם!