שר הבינוי והשיכון, חבר הכנסת אריאל אטיאס אומר, ובצדק, כי לעיתים הדרך היחידה של ציבור ברמה סוציואקונומית נמוכה להתקדם ולשדרג את איכות חייהם היא על ידי הצטרפות אל תכנית הפינוי בינוי של ממשלת ישראל. מדובר על התחדשות עירונית שמזמינה את האפשרות לעלייה ברמת החיים עבור ציבור רחב ללא תשלום מצידם.

כיצד זה עובד?

אם מביטים על נתוני הבנייה העתידיים במתחם אסף בעיר רמת גן, במתחם הסלע בעיר ראשון לציון ובמתחם הדקל באשדוד, מובן כי מדובר על עסקות מקרקעין הגדולות אשר מותירות אחריהן שובל של הצלחה עבור כל הגורמים הנוגעים בדבר. האישורים לכך התקבלו מידי הוועדה המקומית של כל עיר, על פי קריטריונים מסוימים שנבדקו בקפידה. אכן מדובר על הצלחה וודאית במידה וכל התכנון יבוצע ללא הפרעות.

דיירים אשר מעוניינים לבצע באזורם תהליך של פינוי בינוי, יכולים מרצונם לפנות ליזמים כדי להתחיל ולנהל משא ומתן בנוגע לתנאים. עדיף שיעזרו בעורך דין מקצועי בעל ניסיון בתחום, שילווה אותם לאורך כל התהליך. חברות שונות יכולות להיות מסופקות על ידי העירייה של העיר שמעניקות עזרה ותמיכה עבור בניין המגורים שמעוניין בקידום התכנית.

ביסודה של התכנית מתאפשרת הריסה של מבנים ישנים לטובת בניית מבנים חדשים עבור האוכלוסייה המתגוררת במקום ואוכלוסייה נוספת שתגיע להתיישב בה. היזם יכול לבצע את התהליך לאחר חתימה של כל דיירי הבניין על וויתור של זכויות על הדירות הישנות שלהם בתמורה לחדשות.

במידה והפרויקט רחב ממדים ומשתרע על מרחב ריק מבתים ומרחב המלא בדיור ישן: יבנה החדש, יעברו הדיירים וייהרס הישן. במידה ומדובר על מצבור של בתים להריסה ללא האפשרות לבנות בסמוך כי אין מקום ללא בנייה, יעברו הדיירים לדירות חלופיות בתשלום של היזם עד לסיום בניית המבנים החדשים. חשוב לציין כי הבנייה תתרחש כמובן בהתאם לתקנים החדשים, עמידה בפני רעידת אדמה ומכילה ממ"ד בכל דירה. הדירות תהיינה רחבות יותר. המפרט הטכני של המבנה יכול להכיל מחסן לכל דירה, חנייה לכל דירה ועוד. הכול בתאם לחוזה שנסגר בין היזם לבין בעלי הדירות.

גם העירייה מרוויחה

אין ספק כי העירייה יוצאת מחויכת ומרוצה. המקור החדש להתיישבות מעלה את קרנה כעיר מפותחת יותר, האוכלוסייה החדשה המתווספת לאוכלוסייה הקיימת מהווה כוח חי נוסף לעיר. האזורים המשודרגים נבנים בצורה חכמה ונלקח בחשבון הצורך בשטחים ירוקים נלווים. בקיצור, פרויקט נבון, אמנם מורכב, אבל בהחלט שווה לכל הצדדים הלוקחים בו חלק.

תוכלו תמיד להיעזר במחשבון משכנתא בכדי לחשב את ההחזר החודשי שלכם במידה ואתם לפני השקעה.