משכנתא היא הלוואה אשר מרבית מהאנשים אשר מעוניינים לרכוש דירה נעזרים בה כיום. מדובר בהלוואה בסדר גודל משמעותי, אשר מכסה את מרבית ההוצאה על רכישת הדירה. ישנם לא מעט אנשים אשר לקחו הלוואת משכנתא בזמן כלשהו ובתנאים כלשהם אשר באותה העת היו הדבר הטוב ביותר עבורם. אולם, תחום הלוואות המשכנתא הינו תחום דינאמי ובמהלך השנים הלוואות המשכנתא המוצעות הופכות להיות יותר ויותר אטרקטיביות. לכן, אדם המעוניין לשפר את הלוואת המשכנתא שלו ואת תנאיה, יכול לבצע תהליך מיחזור משכנתא, אשר בכוחו לשנות את מסלול המשכנתא שאותה לקח בעבר, את זמן ההחזר, את תנאי ההחזר ועוד.

מיחזור משכנתא – במה מדובר

כאשר מדובר על מיחזור משכנתא מדובר על תהליך הרלוונטי עבור כל אדם אשר נעזר בהלוואת משכנתא בעברו לצורך רכישת דירה וכעת מעוניין לשנות את תנאי ההלוואה אותם קיבל בעבר. לא משנה אם מדובר בשינוי תנאי ההחזר החודשי, אחוזי הריבית, גובה הסכום, ועוד, הלא שבעזרת תהליך זה האדם יוכל לקבל הצעה נוחה יותר להלוואת משכנתא חדשה אשר תכסה את ההלוואה הקודמת אותה לקח. חשוב מאוד לדעת שההיצע בתחום הלוואת המשכנתא כיום הוא רב ומגוון. בכדי לקבל את הלוואת המשכנתא הטובה ביותר לצורך מחזור המשכנתא, הרי שכדאי מאוד להתייעץ עם מומחה למשכנתאות, אשר יוכל לסייע לכם לעשות סדר בדברים ולמצוא את המקום הטוב ביותר למחזר בו את המשכנתא שלכם למשכנתא בתנאים נוחים יותר בהתאם לרצונכם ולצרכיכם.  

מתי ניתן להיעזר בתהליך מחזור משכנתא

תהליך מיחזור משכנתא כאמור הינו תהליך שבכוחו להעניק לכל אדם אשר לקח הלוואת משכנתא בתנאים כלשהם, לכסות את הלוואת המשכנתא הקיימת שלו בעזרת הלוואת משכנתא חדשה בתנאים נוחים ואטרקטיביים יותר. ישנן סיבות רבות שבגינן האדם יכול לבקש הלוואת משכנתא חדשה שתמחזר את ההלוואה הקודמת שלו. סיבות מעין אלו יכולות להיות:

  1. אם אדם קבע החזר חודשי קבוע מסוים בהלוואת המשכנתא הנוכחית שלו והוא מעוניין להגדיל את ההחזר בכדי לסיים את תשלום ההלוואה מהר יותר או להקטין את ההחזר מכיוון שלא קל לו לעמוד בתשלומים החודשיים, תהליך מחזור משכנתא הוא התהליך הטוב ביותר עבורו.
  2. אם אדם לקח הלוואת משכנתא בעלת אחוזי ריבית גבוהים שבגינם הוא נדרש לשלם סכום משמעותי בהחזר החודשי שלו, הרי שאם עומדת בפניו הצעה להלוואת משכנתא באחוזי ריבית אטרקטיביים הרבה יותר, הוא יכול למחזר את המשכנתא הקיימת שלו בהלוואת משכנתא חדשה בעלת אחוזי ריבית נמוכים יותר.