נכון, המחיר גבוה ואתם יכולים למקם אותן רק ליד שקע חשמל, אך היתרונות גוברים על החסרונות. כל מה שרציתם לדעת על בחירת מעשנת בשר מקצועית.

הכנה מהירה ואחידה של נתחי בשר מסוגים שונים, תפעול פשוט גם מרחוק וכל זה בלי להתעסק בלכלוך הרב שנוצר משימוש בפחמים או בטעמי הלוואי של צלייה בגז. אלו הן המעשנות החשמליות, שהפכו בשנים האחרונות למבוקשות בקרב חובבי בשר וקרניבורים.

מה מאפיין מעשנות בשר מקצועיות ואיכותיות?

מעשנת בשר חשמלית, המכונה גם מעשנת פלט, פועלת על חיבור לחשמל ובעירת שבבי עץ. מדובר במעשנה קלה לתפעול, המאפשרת צלייה אחידה של נתחי בשר, עופות, דגים, מאפים וירקות. השימוש במעשנות אלו נחשב ידידותי לסביבה והטעם מלא בארומה.

אם התחלתם להתעניין ברכישת מעשנת חשמלית, בוודאי נתקלתם במעשנות בשר של חברות שונות בניהם מעשנת הבשר של חברת Traeger Grills. בוודאי ראיתם מעשנות בשר באיכויות שונות, במחירים שונים, עם תא בעירה נפרד ואחריות מחברה בעלת מוניטין בתחום. ההתלבטות אינה קלה ולכן מומלץ להיעזר ברשימת הקריטריונים הבאה לבדיקה.

איך בוחרים מעשנת בשר איכותית

  • איכות החומרים – הכוונה הן לחומר ממנו עשוי שלד המעשנה והן לחומרים של הרכיבים הפנימיים. בשלד החיצוני יש להעדיף פלדה על פני פח ובשאר הרכיבים נירוסטה איכותית נחשבת גם כן לעמידה לאורך זמן. בדקו גם את כפיסי העץ המשמשים לבעירה ובעיקר האם הם עשויים חומרים טבעיים או מכילים חומרים רעילים.
  • צורת המעשנה – יש מעשנות אנכיות ומעשנות אופקיות ולכל אחת מהן יתרונות וחסרונות. הנקודה המשמעותית ביותר ברכישת מעשנה ביתית היא לבדוק האם מידות הדגם מתאימות לחלל החצר שלכם ומאפשרות גישה נוחה.
  • גודל ונוחות התפעול – בחירת גודל המעשנה הכרחי לסוגי הנתחים שאתם מתכננים לצלות ומספר הנתחים שתוכלו להכין במקביל. נוחות התפעול תאפשר לכם שליטה בעוצמת החום גם מרחוק באמצעות מערכת פיקוד משוכללת, כך שלא תצטרכו לחזור שוב ושוב לבדוק את מידת העשייה.
  • תכונות ופונקציות – חשוב לא פחות לערוך השוואה בין הפונקציות הקיימות בכל דגם ותכונותיו. מהי עצמת הבעירה? מהירות סחרור העשן? זמן הצלייה? 

 

ולסיום, השוו בין המחירים של דגמים דומים, אך זכרו כי השקעה במעשנת בשר איכותית, משתלמת לטווח הרחוק. כאשר בוחרים במעשנה של Traeger Grills אין צורך להשתעבד למלאכת העישון, כל אחד יכול להכין סעודת מלכים ובקלות. אנחנו מזמנים אתכם להיכנס לאתר הרשמי של טרייגר גריל בכתובת: https://www.traegergrills.co.il/

שם תוכלו לעיין במדריך לעישון בשר ולקבל מידע נרחב אודות עישון בשר ומעשנות. כמו כן תוכלו ליצור עימנו קשר טלפוני בטלפון מספר: 1800-10-12-84 ונציגנו ישמחו לתת לכם את השירות הטוב ביותר, נתראה!