התנהלות חופשית וגמישה חשובה ביותר לעסקים רבים היום. נכון לסוף שנת 2019, נסיעות או ילדים חולים פשוט לא צריכים יותר למנוע מאנשים לעבוד. אבל על מנת שגישה גמישה תעבוד, התנאים הנכונים צריכים להתקיים – וכאן מרכזיה בענן מועילה במיוחד. 

בניגוד לטכנולוגיית המרכזייה המסורתית, פתרון מחשוב ענן לעסקים אינו קשור למיקום גיאוגרפי – התוכן מאוחסן בענן במקום במרכזיה פיזית. בפועל, התנהלות זו מאפשרת למעסיקים לתקשר עם העובדים ללא קשר לזמן ולמקום, והשירות גם מקל על האינטראקציות בין משרדים שונים.

מחשוב ענן לעסקים ידידותי למשתמשים

יתרון נוסף בשיטת מחשוב ענן לעסקים הוא הידידותיות למשתמש. דגם המרכזייה הנייח מגיע עם מכונות כבדות, והטיפול בטכנולוגיה המסורתית דורש ברוב המקרים מיומנויות מיוחדות. לעומת זאת, הפתרון הדיגיטלי נטול חומרה נוספת והוא מתוכנן כך שחברות יכולות לנהל אותו בכוחות עצמן באמצעות מספר לחיצות בלבד. 

מרכזיה בענן היא מוצר דיגיטלי, והיא ניתנת להתאמה גם לצרכי החברה, מה שהופך אותה לידידותית למשתמשים.

שירותי מחשוב ענן בגישה ירוקה

אם אתם בוחרים במודל מרכזיה בענן, אתם קונים מוצר בפיתוח מתמיד. כלומר, ניתן לשפר את ההתנהלות ולשכלל אותה בהתאם להתנהלות עם הלקוחות. בשיטה זו, לחברות יד יש גישה לדגם האחרון ביותר.

חלק מהאנשים מאמינים שהגישה של מחשוב ענן לעסקים היא מטאפורה לאינטרנט, אבל זה לא בדיוק מה שמציעה מרכזיה בענן. בגישה זו משתמשים יכולים להשתמש בכוח העיבוד של שרתים על מנת להריץ יישום, לאחסן נתונים או לבצע כל משימת מחשוב אחרת. 

כלומר, במקום להשתמש במחשב אישי בכל פעם שיש צורך בהפעלת יישום, ניתן היום להריץ את היישום מכל מקום בעולם.

מבחינת עסקים, מרכזיה בענן היא שיטה אידיאלית להפחתת הוצאות

לדוגמא, חברות יכולות לקנות שירותי מחשוב בענן, כלומר, במקום להתקין אפליקציות על כל מחשב בודד בחברה, מחשוב ענן לעסקים יאפשר לעובדים להיכנס לשירות מבוסס אינטרנט (ענן), שמארח את כל התוכנות שהמשתמשים היחידים יזדקקו לשם ביצוע תפקידיהם. הכול יפעל במכונות מרוחקו ומשימת המחשבים המקומיים מסתמכת רק על חיבור למכונות האלה.

אבל טכנולוגיה זו מעלה שאלה מהותית

האם זה בטוח לאחסן את כל הנתונים במחשב של מישהו אחר? ובכן, חברה שמציעה שירותי מחשוב ענן צריכה לקבוע מדיניות ברורה ורלוונטיות המתארת את האופן בו ניתן לגשת לנתונים של כל משתמש בענן, ולהשתמש בהם. 

על משתמשי שירות ענן להיות מסוגלים להצפין נתונים שמעובדים או מאוחסנים בענן, על מנת למנוע גישה שאינה מורשית.

בשורה התחתונה, מרכזיה בענן משמשת היו בסביבות ארגוניות רבות, ומסיבות טובות

מרכזיה בענן היא התנהלות עסקית מתקדמת שכרוכה בהפעלת רשת שנמצאת במקום אחר, בשרתים של חברות אחרות, באמצעות ממשק משתמש או פורמט יישום פשוט. 

עדיין מבולבלים? במונחים פשוטים, אפשר להבין את נושא מחשוב ענן לעסקים כשימוש בשרתים של אנשים אחרים להפעלת יישומים עבור הארגון שלכם, מרחוק.