אם החלטתם לשפץ את הבניין כדאי קודם כל שתבררו האם הבניין שלכם עומד בתנאים לקבל ההטבות של תמא 38 או פינוי בינוי בירושלים. תמ"א 38 היא תכנית ארצית שהופכת את שיפוץ הבית למלאכה הרבה יותר זולה ויכול להיות שזה מה שאתם צריכים.

תמ"א 38 – הצבת סטנדרט גבוה יותר

תמ"א 38 היא למעשה תכנית מתאר ארצית שנועדה להציב את הסטנדרט של הבניינים הישנים ביותר בארץ ברף הנוכחי מבחינת בטיחות ולחזק את הבניין מפני רעידת אדמה.

התחדשות עירונית בירושלים

כיצד תמ"א 38 בירושלים נכנסת לתמונה?

  • אם אתם רוצים לשפץ, תמ"א 38 יכולה להטיב עמכם בכמה רמות הן ברמת התשלום שהיזם והקבלן ישלמו על כל השיפוץ וההרחבה של הבניין בתמורה לבניית קומות נוספות והן ברמת הבירוקרטיה שגם יעשו עבורכם.
  • במסגרת תמ"א 38 למי שזכאי ניתן להוסיף מעלית לבניין ובנוסף ניתן להוסיף מרחב מוגן דירתי לדירה בלי שייכלל בשטח הבית הכולל שניתן להוסיף.

מה תמ"א 38 בירושלים דורשת?

אמנם תכנית תמ"א 38 נשמעת כמו תכנית קסומה אך היא גם דורשת מכם לא מעט. למעשה, הדרישה הכי גדולה היא לגייס רוב מתוך כלל הדיירים. עוד דבר שהתכנית דורשת מכם היא בחירת החברה המתאימה ביותר, כאשר בעקבות שכיחות התכנית במדינה קמו הרבה חברות שונות ולכן יש חשיבות גדולה לבחור חברה מקצועית עם ניסיון בשטח כחברת התחדשות שמתמחה בתמ"א 38 והתחדשות עירונית בירושלים

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *