נעלי כבל הם רכיבי חשמל הממוקמים בתוך לוח החשמל שמתחברים אליהם הכבלים השונים הקיימים בו. כדי ליצור יעילות מקסימלית, מומלץ להתקין נעלי כבל מרובי יציאות וכך אפשר יהיה לחבר שאליהם כבלים למכשירים שונים, אלה הקיימים במקום ואלה שיצטרפו בחלוף הזמן.

במקרים רבים מחליטים לאחר כמה שנים להוסיף מכשור נוסף ולכן חשוב שיישארו מקומות פנויים בתוך הלוח שיאפשרו את חיבור המכשור שנרכש. אי השארת מקומות פנויים תיצור מצב שיהיה צורך בהגדלת הלוח או רכישת לוח חדש.

סוגים של נעלי כבל

נעלי כבל אפשר לרכוש בתצורות שונות . כל חשמלאי בוחר בכל לוח חשמל שהוא בונה את התצורה המתאימה ללוח החשמל הספציפי כמו לדוגמה נעלי כבל בצורה של מזלג או טבעת, סופיות, מנתקות, מבודדות או לא מבודדות. אפשר לרכוש מוצר זה גם בגדלים שונים מ AWG‎#26 ועד AWG#2 .כל המוצרים הללו הם בטיחותיים והם עומדים בתקנים המחמירים של מכון התקנים הישראלי.

נעלי כבל מתנתקים

מטרתם של נעלי כבל מתנתקים היא ליצור הגנה כשקיימים מצבים בלתי נשלטים של ניתוקים חוזרים ונשנים במערכת החשמל בגלל סיבות פנימיות או חיצוניות. חלקם של הרכיבים הללו הם בעלי בידוד מניילון ומקצתם בעלי בידוד ונילי או ללא בידוד כלל.

מחברים

כדי לחבר כמה חוטים אפשר לחבר ביניהם באמצעות נעלי כבל מחברים . שיטת העבודה בעזרתם היא מהירה ויציבה כך שבהתקנה נכונה המערכת תהיה עמידה לאורך זמן.

סופיות

כשמדובר בלוחות חדשים גדולים במיוחד המכילים כבלים שונים שרובם ארוכים המותאמים לעבודה עם חוטים בעלי בידוד או בלעדיהם והם יכולים לשמש מקור חיבור לחוט אחד או לשני חוטי חשמל, רצוי להשתמש בנעלי כבל סופיות.

מחברי כוח ומחברי הארקה

היתרון של המחברים הוא בעובדה שהם מסוגלים להתחבר לסוגים שונים של מכשירים ומוליכים בכמה גדלים אופציונליים. חלקם בנויים בזוויות שונות ומכילים חור אחד או יותר מאחד. מחברי הארקה החדשניים מאפשרים חיבור עבור צנרת מסוגים שונים כמו מתכת, מים ברזל, פלדה תעלות ועוד.

עוד נעלי כבל חשמל איכותיים ויעילים במיוחד אפשר לראות באתר האינטרנט שלנו.