אם גם אתם שייכים לאותם האנשים (ובעיקר גברים) שחושבים שאנחנו חיים בעולם שוויוני, כדאי שתדעו שבפועל זה לא לגמרי כך. מספיק לראות את הנשים השונות שמשתלבות בעסקים כדי להבין שיש לנו עוד כברת דרך ארוכה לעבור עד שנגיע לשיוויון של ממש. אומנם זה נכון שככל שחולפות השנים אנחנו רואים יותר ויותר נשים בעסקים, אך מצד שני, לצערנו הרב אנחנו רואים גם שיותר קשה להן לאייש תפקידי מפתח בחברות מצליחות. יתרה מכך, יש הרבה יותר גברים לעומת נשים אשר מנהלים עסקים פרטיים ולכן בהחלט ניתן לומר שנשים שרוצות להשתלב בעסקים צריכות להכין את עצמן למאבק לא פשוט בכלל. 

האם יש קשר בין נשים בעסקים ובין לימודים גבוהים? 

התשובה היא בהחלט כן, אם כי זה לא נתון מספיק. כלומר, הרבה מאוד נשים ששואפות להשתלב בעסקים לומדות תארים שונים באוניברסיטאות או במוסדות לימוד אחרים, אך זה לא תמיד מספיק כדי לעזור להן. לכן בהחלט ניתן לומר שכדי להשתלב בעסקים צריך גם מזל, קשרים ולא מעט נחישות. מה שכן, ניתן גם לראות מגמה הכוללת עזרה הדדית בין נשים בעסקים שונים, והכול במטרה לגרום לעולם שבו אנחנו חיים להיות יותר שיווני עבור כל האנשים שחיים בו. 

האם נשים מרוויחות כמו גברים? 

כאן התשובה היא, לצערנו הרב, לא. ניתן לראות שאפילו במקרים שבהם נשים מגיעות עם אותם תארים וניסיון כמו הגברים ומאיישות את אותם התפקידים, עדיין המשכורות שונות – לרעת הנשים. זו הסיבה שבגללה גם בעידן המודרני שבו אנחנו חיים עדיין נשים בעסקים זה משהו שאינו לגמרי טבעי. יתרה מכך, זו גם הסיבה שבגללה כל התנועה הפמיניסטית לא באמת יכולה לשקוט על שמריה, שכן יש עוד משימות רבות ואתגרים שצריך לצלוח. מצד שני, כאשר אנחנו רואים אישה שכן מצליחה להתברג בצורה נפלאה בעסקים, לאייש תפקידים מרכזיים וגם להרוויח סכומים נאים מאוד – זה משמח. בישראל, בניגוד להרבה מדינות אחרות בעולם, יש יותר ויותר נשים שלוקחות חלק בעולם העסקים כך שמצבנו אומנם לא מזהיר, אך גם לא מאוד גרוע.