אומרים לכם שפייסבוק הוא פלטפורמת הפרסום הכי גדולה והכי יעילה בעולם שיש כיום, ואתם מנסים להבין איך המקום שבו מתכנסים כולם כדי לדבר על פוליטיקה ורכילויות שונות הוא למעשה סוכנות פרסום בפני עצמה, שתועיל לכם. ובכן, למרות שהפעילות בפייסבוק חינמית ולעולם לא נדרוש ולא יידרשו דמי מינוי כדי להיכנס אליה ולהפעיל בה חשבון, הרי שמה שמקודם שם לפי אלגוריתמים שונים ולפי סדרי עדיפויות שאתם בונים הוא בתשלום משום שזהו המודל העסקי של פייסבוק שממנו היא מרוויחה ולפי סדר עדיפויות זה היא מקדמת את הפוסטים והמודעות שאתם רואים מדי פעם בפיד שלכם. זה שהופך את פייסבוק לסוכנות פרסום בפני עצמה, מהסוג שיש ללמוד את החוקים שלה ולהבין איך אפשר לנצל אותה לטובתכם. פייסבוק מאפשרת לכם לפרסם את העסק שלכם או את השירותים שאתם מציעים וסוכנות הפרסום שהיא מפעילה במנהל המודעות שלה מפלח את קהל היעד שלכם בצורה מדויקת, לפי הצרכים שלכם.

פרסום מודעות בפייסבוק

מודעות בפייסבוק מפולחות לפי אנשים שמתעניינים בתחומים שלכם, או כאלה שנרשם כי בעבר התעניינו בכם או בדף שלכם. פייבוק במודעות הפרסום שלו עוקב אחריהם או אחרי אנשים ופעילותם, מנטר את מילות החיפוש שלהם ואת המילים שהם מקלידים בסטוסים שלהם, וגם שומר במאגר שלו את הנתונים שהם חולקים עם פייסבוק כמו מקום המגורים שלהם, גילם, העדפות שלהם בתחומים שונים בחיים וכדומה. כך, סוכנות הפרסום של פייסבוק היא למעשה מעקב אחר אנשים אלה שיכולים לשמש קהל היעד הטבעי שלכם, ואליהם היא מכוונת את המודעות שלכם. אתם יכולים ליהנות מפילוח קהל יעד מדויק יותר כאשר סוכנות פרסום מקצועית מנהלת את הקמפיין שלכם היא בודקת בצורה יותר מדויקת את קהל היעד שלכם לפי נתונים סטטיסטיים, וכך מגיעה אליהם במדויק.

מודעות פייסבוק מסוגים שונים

לפייסבוק יש מודעות פרסום מסוגים שונים. סוג אחד הוא מודעה שמכינים בסוכנות הפרסום שלכם, כולל לוגו וסלוגן וגרפיקה מיוחדת על פי החוקים שפייסבוק מתיר. מודעה אחרת יכולה להיות פוסט שלכם עם תמונה מעניינת הקשורה לשירות או למוצר שלכם ושאותו תרצו לקדם בתשלום כחלק מקמפיין הפרסום בפייסבוק. בכל מקרה המודעה תעקוב אחר הקהל שלכם שהוגדר מראש, לא רק אלה שעשו לכם לייק בדף העסקי שלכם וביקשו לראות פרסומים שונים שלכם. בצורה כזאת תוכלו לפרסם את עצמכם ולהגיע לכמה שיותר אנשים. היתרון הגדול ביותר הוא שתוכלו גם לקבוע כמה כסף בדיוק לשלם לסוכנות הפרסום של פייסבוק.