רוצים לעצב את הדירה שלכם? מרגישים שהיא קטנה ודחוסה? במאמר זה נעסוק בכל הנוגע לייחודיות של עיצוב דירות קטנות!

המשמעות של עיצוב דירה

הדירה שלכם, בה אתם גרים, היא המקום ממנו אתם יוצאים בבוקר ואליו אתם חוזרים בכל יום. לכן חשוב, שהיא תהיה מזמינה ונעימה לשהייה וכמובן, גם פונקציונלית ומתאימה לשגרת החייה בה. זאת, על מנת שבכל יום כשאתם חוזרים הביתה, תוכלו להרגיש שחזרתם אל המקום הבטוח והנעים שלכם ולהפריד את זמן הבית מזמן השגרה הלחוצה והעמוסה שבחוץ.

סיבות לעיצוב דירה

ישנן סיבות רבות, בגינן יחליטו אנשים לעצב את הדירה שלהם. הסיבות העיקריות הן: רצון לחדש ולשנות, עיצוב מחדש עקב שינויים חיצוניים, רצון ליצור פונקציונליות רבה יותר בתוך הדירה ועוד. כמו כן, יש אנשים, המבקשים לעצב דירה לקראת מעבר אליה, במטרה להתאים אותה לטעם האישי שלהם ולחלופין, לקראת מכירה או השכרה שלה, במטרה להעלות את ערכה בקרב הקונים או השוכרים הפוטנציאליים.

הייחודיות של עיצוב דירות קטנות

עיצוב דירות קטנות הינו שונה למדי מעיצוב בתים או דירות גדולות. ההבדל העיקרי הוא בכך, שהחלל איננו גדול, אבל השינויים צריכים להיות גדולים מספיק וגם בכך, שנושא הפונקציונליות הופך לחשוב מתמיד. כלומר, ככל שהדירה קטנה יותר, כך חשוב יותר שהיא תוכל למלא את כל הצרכים של דייריה.

יותר מרווח נשימה

דירות קטנות עלולות לגרות לדיירים לגור בהן בתחושת אי סדר ואף תחושת צפיפות בלתי נסבלת. לכן, במקרים של עיצוב דירות קטנות המטרה העיקרית היא ליצור תחושה של מרחב גדול יותר. כדי ליצור תחושה כזו, ניתן לעשות פעולות עיצוביות שונות כדוגמת מציאת דרכים לשמירה על סדר וארגון בבית, בחירת רהיטים מתאימים, צביעת הקירות בצבעים, גוונים ומרקמים מתאימים ואף על ידי החלפת הריצוף.

איך עושים את זה?

תאמינו או לא, אבל עיצוב דירות קטנות יכול להיות מאתגר במיוחד ולכן מומלץ להיעזר במעצב פנים מקצועי ומנוסה, בעיקר בעיצוב של דירות קטנות. מעצב פנים טוב, יוכל להפוך את הדירה הקטנה שלכם לגדולה מהחיים ולעזור לכם ליהנות ממנה כפי שתמיד חלמתם!