כולנו אוהבים לקנות בגדים, אבל לא כל חנות בגדים היא יפה ומזמינה את הלקוח או הקונה מבחוץ להיכנס פנימה. עיצוב חנויות בגדים הפך להיות תחום חדש בעיצוב פנים. לעצב חנות בגדים היא אתגר לא קטן. איך בכל זאת עיצבו חנויות בגדים שהפכו להיות החנויות היפות בעולם?

עיצוב חנויות בגדים – אתגר בעיצוב

עיצוב חנויות בגדים טומן בחובו אתגר לא פשוט. כמובן שהעיצוב של החנות בגדים תלוי גם בגודל החנות ובמספר העובדים, אבל האתגר המיוחד הוא היא משיכת הלקוחות מבחוץ והשארתם בחנות עד לרכישה. בגדול אנחנו מדברים על חוויית הלקוח. בואו נחשוב ביחד איך הופכים חנות בגדים מעוצבת לחנות הכי יפה בעולם.

  • עיצוב חנויות בגדים יכול להציג רעיון עיצובי שונה מכל עיצוב אחר של בית או חנות למכירת רהיטים לדוגמא. חנות אחת מיוחדת הציגה רעיון של עולם הפוך ותלתה רהיטים למעלה ופריטי לבוש שמשתלשלים מהתקרה. רק מהסקרנות לגבי העיצוב של החנות בגדים הזאת מביא את הלקוחות פנימה. משם הדרך לרכישה היא מאוד קצרה.
  • חנות שמציגה יצירות אומנות. חנות שהיא על הדרך גם מוזיאון. אפשר להיכנס וליהנות מאווירה אומנותית. אין ספק שזו חנות שלבטח תמשוך לקוחות מבחוץ יסתקרנו לראות את היופי הזה שנמצא בתוך החנות. האתגר של להכניס את הלקוח לחנות הושג. משם הדרך לרכישה יותר קצרה.
  • שילוב של צבעים עזים. ערבוב של כל מיני צבעים ובמיוחד שימוש בצבעים עזים שיוצרים סערת חושים ברגע שהלקוח נכנס לחנות. אם זה חנות בעלת מספר קומות הרי שאפשר לתת לכל קומה פלטת צבעים משלה שתסקרן את הלקוח מהרגע שהוא נכנס לחנות והוא ירצה לחקור כל קומה וקומה וכמובן לרכוש את הבגדים שבאותה מידה חייבים להיות מדהימים.
  • חלוקה לפי נושא. עיצוב כזה מתאים לחנות מאוד גדולה או חנות שיש כמה קומות. אפשר פשוט לחלק כל חלק בחנות או כל קומה בחנות לבעלת רעיון ועיצוב אחר. החלק של בגדי ילדים יכול להיות מעוצב בשילוב מתקני שעשועים וצעצועים למשחק, לדוגמא. זה יכול להיות כל רעיון אחר. זה יוצר סקרנות אצל הלקוח ועניין רב ומושך את הלקוח לקנייה.