לוגו חכם ושובה לב הוא אחד הכלים השיווקיים החשובים ביותר עבור כמעט כל עסק בכמעט כל תחום. בהתאם כדאי להשקיע בעיצוב הלוגו את המשאבים הנחוצים ובפרט מחשבה ותשומת לב.

לשמור על פשטות

הכלל הראשון של עיצוב לוגו הוא פשטות. גרפיקות מורכבות או חיבורים מתוחכמים בין טקסט לוויז'ואל עלולים להרחיק לקוחות פוטנציאליים ולא לקרב אותם.

איך ליצור לוגו זכיר?

המטרה העיקרית של עיצוב הלוגו היא להפוך אותו לזכיר – כלומר כזה שבכל פעם שהלקוחות שלכם יראו אותו הם אוטומטית יחשבו על העסק שלכם ועליכם.

על מנת שלוגו יהיה זכיר חשוב מאוד קודם כל לשמור על פשטות, שהרי באופן טבעי קל יותר לזכור אלמנטים פשוטים מאשר מורכבים, אבל יש עוד פקטור חשוב: ייחודיות.

לוגו שדומה ללוגואים אחרים לא יהיה זכיר, וגם לא ייצור עבורכם את הבידול הנחוץ.

איך יוצרים לוגו שהוא גם פשוט וגם ייחודי? כאן כבר נכנס לתמונה הניסיון המקצועי של מעצב הלוגו.

צבעוניות? במידה

שאלה נוספת שצצה במהלך עיצוב לוגו, כל לוגו שהוא, היא בכמה צבעים להשתמש.

ההמלצה היא לזכור את הכלל החכם של חז"ל, תפסת מרובה לא תפסת, ולהשתמש בלא יותר מ-3 צבעים – פרט למקרים מיוחדים (למשל עסק שרוצה לשדר ערכים כמו יצירתיות, ססגוניות, חשיבה מחוץ לקופסה) שבהם ניתן להשתמש בקשת רחבה יותר של גוונים.

עוד חשוב לזכור שבחלק מהמקרים הלוגו שלכם יודפס בשחור לבן – כך שמומלץ בחום לוודא שהלוגו שלכם נראה טוב גם כשהוא נטול צבעים, ובעיקר ברור ומובן.

מרשים בכל קנה מידה

כפי שלוגו צריך להיראות טוב גם בצבע וגם בשחור לבן, כך חשוב לוודא שהלוגו שמיוצר עבורכם נראה טוב ומרשים בגדלים שונים, שהרי לעתים הוא יופיע בענק (למשל על שלט חוצות גדול) ולפעמים בקטן (על ברושורים או חשבוניות).

עיצוב לוגו – עם אותיות או מילים או רק סימנים גרפיים?

דילמה נוספת שעשויה לצוץ במסגרת עיצוב לוגו היא האם לצרף לסימנים הגרפיים גם אותיות או מילה. האפשרויות מגוונות: פייסבוק למשל בחרה למקם את האות f בלב הלוגו שלה, חברת LG התחכמה ויצרה מעין שלושת רבעי עיגול שנראה כמו G ובמרכז העיגול ישנו L, וכמובן ישנו הלוגו המפורסם של מקדונלנד'ס שנראה כמו האות m.

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *