מהן סדנאות פיתוח מנהלים? למי הן מיועדות ומה הן נותנות למשתתפים בהן? על כל זאת ועוד תוכלו לקרוא במאמר זה.

קצת על סדנאות פיתוח מנהלים

סדנאות לפיתוח מנהלים באות לתת כלים ניהוליים למנהלים חדשים וותיקים כאחד. הסדנאות מציעות כלים בתחומי ניהול שונים וכך מאפשרות למנהלים להיחשף לעולם שלם של דרכים לנהל את העובדים שתחתיהם ולהוביל אותם ליעילות מקסימלית מתוך מוטיבציה ועבודה משותפת.

תחילת הניהול

כאשר מתמנה מנהל חדש לתפקיד, בין אם הוא מגיע מתוך הארגון או מחוצה לו, עליו להכיר תחילה את סביבת העבודה החדשה שלו ואת כל מה שהיא כוללת. לדוגמה, עליו להבין מהן הציפיות ממנו, הן מצד המנהלים הבכירים ממנו והן מצד העובדים, עליהם הוא אחראי.

מנהל מבפנים

כאשר עובד מקודם בתוך הארגון ועובר מתפקיד, שאיננו ניהולי לתפקיד ניהולי, עליו להסתגל למעמדו החדש ולהביא לכך, שגם הקולגות שלו יסתגלו לסטאטוס זה. כלומר, עד עכשיו, העובדים ראו בו "אחד משלהם" בעוד שהמנהלים ראו בו עובד מן המניין ולפתע, הוא הופך למנהל מן המניין וכך כל חברי הארגון צריכים לראותו מאותו הרגע. במהלך סדנאות פיתוח מנהלים ניתן גם לעסוק בנושא זה.

המנהל כמנהיג

אחד התפקידים החשובים ביותר של כל מנהל הוא הנהגת העובדים תחתיו. על המנהל להוביל את העובדים בכיוון הרצוי ולעשות זאת על ידי מנהיגות, אליה מגיעים בדרכי כבוד ונועם, הנלמדות במהלך סדנאות אלו. זכרו, ככל שהמנהל הוא בעל יכולת מנהיגות גבוהה יותר, כך הוא יוכל להוביל את העובדים שלו, ובאמצעותם את הארגון כולו, להישגים גבוהים ומשמעותיים יותר!

אז מה לומדים?

כאמור, סדנאות פיתוח מנהלים עוסקות במגוון רחב של תחומים. ביניהם: ניהול קונפליקטים, שניהול משא ומתן, פיתוח המנהיגות ועוד. כל ארגון יודע מהן נקודות החזקה של המנהלים בתוכו וכך יידע לבחור את הסדנאות המתאימות לו בהתאם להון האנושי שלו, כאשר חשוב מאוד להבין, שבהחלט ניתן לערוך מספר סדנאות באותו הארגון, בין אם המשתתפים הם אותם המשתתפים, או משתתפים מתחלפים בהתאם לצרכים שלהם ושל הארגון.