אם בדור הקודם גירושין היו עדיין אירוע יחסית נדיר, הרי שכיום ניתן למצוא כמעט בכל כיתה כמה וכמה ילדים להורים שבחרו להיפרד. מצד אחד זוגיות שהגיעה לסוף דרכה היא דבר טבעי שעשוי להתרחש בכל משפחה, אבל מצד שני כשישנם ילדים הם עלולים להיפגע ולחוות את הפרידה של הוריהם כטראומה קשה.

במקרים אלה מומלץ לפנות לטיפול פסיכולוגי בחיפה. למעשה, רצוי ללוות במידת האפשר כל תהליך גירושין בטיפול מתאים לילדים, כולל אלה הגדולים יחסית, וזאת על-מנת שלא ייווצר משבר (שהרי קל יותר למנוע מבעיה לצוץ מאשר למצוא לה פתרון אחרי שכבר הופיעה ותפחה).

התחושות הקשות של הילדים לאחר ובמהלך הפרידה

ילדים עלולים לפתח מגוון רחב של תחושות קשות ורגשות שליליים במהלך תקופת הגירושין (בדרך כלל מדובר בפרק זמן בלתי מבוטל עד שהמשפחה מתייצבת במציאות השונה ומסגלת שגרה חדשה).

לעתים ישנו כעס רב על ההורה שנתפש כ"אשם" בפרידה או אפילו על שני ההורים, ובמקרים אחרים יזהה פסיכולוג ילדים בחיפה דאגנות יתר כלפי אחד ההורים שנפגע במיוחד מהפרידה או אפילו כלפי שני ההורים.

לפעמים מתעוררים אצל הילדים רגשות אשם שמא בגללם התרחש המשבר (ובמקרים אלה טיפול פסיכולוגי בחיפה יתמקד מן הסתם בשחרור רגשות האשם והטמעת ההבנה כי הפרידה הינה בחירה של שני מבוגרים ובכל מקרה לילד אין אחריות על כך).

במקרים שבהם הפרידה כוללת גם מריבה קשה עלול הילד להידרש "לבחור צד" (או לצפות לכך מעצמו) והדבר מוביל לדילמה מסובכת שקורעת את הנפש.

מקרים נוספים בהם מטפל פסיכולוג ילדים בחיפה כוללים חרדת נטישה בעקבות הגירושין.

כל אלה עלולים לבוא לידי ביטוי בהתפרצויות זעם, בכי רב, שתיקה למשך פרקי זמן ארוכים, אובדן אמון, דיכאון, הפרעות שינה, בעיות חברתיות ועוד.

פסיכולוג ילדים בחיפה – סיוע גם בטווח הקצר וגם הארוך

פסיכולוג ילדים בחיפה מסייע לילדים שהוריהם התגרשו לעבד את החוויה באופן נכון יותר, מודע יותר, ללא כעס וללא האשמה עצמית, ללא לקיחת אחריות במקום שזו אינה קיימת ועם ניסיון לבחון את החיים החדשים של הילד מנקודת מבט מאוזנת יותר.

טיפול פסיכולוגי בחיפה לילדים שהוריהם התגרשו חשוב להם מאוד גם לטווח הארוך, שכן הוא מונע התקבעות תפישת עולם שגויה והתנהגויות שפוגעות בהם.