בשנת 2005 עמדו ההכנסות של גוגל מפרסום על קצת יותר מ-6 מיליארד דולר. בשנת 2015 כבר נהנתה החברה מהכנסות של למעלה מ-67 מיליארד דולר בזכות גוגל אדוורדס – הכלי שדרכו ניתן לפרסם מודעות שיופיעו בתוצאות אינספור החיפושים שמתבצעים מדי דקה במנוע החיפוש הפופולרי.

המסקנה המתבקשת: פרסום בגוגל עובד. אבל כדי שהפרסום דרך גוגל אדוורדס יעבוד בצורה טובה, חשוב להקדיש תשומת לב לא רק למודעה עצמה אלא גם לדף האינטרנט שאליו מפנה המודעה. במקרים רבים כדאי אף ליצור דף ייעודי לשם כך, וזהו כמובן דף הנחיתה.

למה צריך דף נחיתה? (רמז: תפסת מרובה לא תפסת)

דף נחיתה כמובן אינו חובה, וניתן להפנות את הגולשים שיבחרו להקליק על המודעה שלנו גם לאתר הרגיל.

אתר איכותי ועשיר בתוכן עשוי בהחלט להרשים אותם, אבל מצד שני כדאי לזכור את הכלל של חז"ל (שאולי לא הכירו את האינטרנט אבל בהחלט הבינו את ההתנהגות האנושית), תפסת מרובה לא תפסת.

בהקשר של פרסום מודעה בגוגל הסיכון הוא כזה: גולש נתקל במודעה שלנו, הסתקרן, לחץ עליה ונחת באתר שלנו. הוא נתקל בתכנים רבים, מעניינים ובעלי ערך ואפילו מתעמק בהם – אבל שוכח לשם מה נכנס וממשיך הלאה בשוטטותו באינטרנט מבלי לבצע שום פעולה. התוצאה: שילמנו על הקליק אבל לא הרווחנו כלום.

דף נחיתה מתוכנן היטב יוביל את אותו גולש אל פעולה רצויה מבחינתנו. הפעולה יכולה להיות השארת פרטים, שיגור טופס פנייה, התקשרות אל העסק או אפילו קנייה, ובכל מקרה ניצול אפקטיבי של הפרסום דרך גוגל.

למה כל דף נחיתה צריך להציע הצעה אחת בלבד?

פרסום בגוגל זקוק לדף נחיתה, ולא סתם דף נחיתה אלא אחד אפקטיבי.

הכלל הראשון ביצירת דף נחיתה אפקטיבי הוא שתיכלל בו הצעה אחת בלבד. גם אם יש לכם שלל מוצרים ושירותים, הקפידו שבדף הנחיתה תהיה הצעה ספציפית אחת. למה? כי תפסת מרובה לא תפסת, ואם הגולש לא יזהה מיד איך אתם יכולים לעזור לו, הוא עלול לעשות אחורה פנה.

למה חשוב להשקיע בוויז'ואל ולא רק בטקסט (רמז: כי תמונה שווה 1000 מילים)

כדי לפרסם בגוגל ולהרוויח כדאי שדף הנחיתה ייבנה מתוך מחשבה גם על הפן הוויזואלי ולא רק על הטקסט – אל תשכחו שתמונה טובה שווה אלף מילים, ובכל מקרה עודף מלל בדף נחיתה רק מבלבל את הגולש.

איך לשפר פרסום בגוגל תוך כדי קמפיין?

מעקב מתמיד אחרי התוצאות של קמפיין פרסום בגוגל יאפשר לכם לבצע שינויים בדפי נחיתה שאינם מניבים את התוצאות הרצויות – וכך למקסם את התועלת מהפרסום.