ישנם בני אדם שמבחינתם מכונית היא כלי שלוקח אותם מנקודה א' ומעביר אותם לנקודה ב' – ויש מי שעבורו רכב הוא הרבה יותר מאמצעי תחבורה, ובאופן טבעי השאיפה שלו היא ליהנות מכל נסיעה ונסיעה, ולמעשה לרוות נחת מהמכונית גם כשהיא "סתם" עומדת בחנייה. בעידן הנוכחי לאסתטיקה תפקיד מרכזי, בעצם חלק בלתי נפרד מחיים עם איכות אמיתית, וגם את כלי הרכב שלנו אנחנו מעדיפים יפים ומרשימים. אחת הדרכים הפשוטות והאפקטיביות לעשות זאת היא ציפוי לרכב.

אילו סוגי ציפויי רכב ישנם?

ישנו מגוון רחב של ציפויי רכב. האפשרויות הפופולריות ביותר הן ציפוי ויניל, מדבקות ויניל, ציפוי קרבון, מדבקות קרבון, ציפוי מט וציפוי שחור מט, וגם אם תרצו ציפוי ייחודי לרכב בגוונים שאין לאף אחד אחר – הדבר אפשרי. הבחירה היא בכל מקרה בהתאם להעדפות שלכם ולאופי המכונית.

האם ציפוי רכב עלול לפגוע בו?

לא.

ציפוי רכב אינו פוגע במכונית בשום צורה שהיא, בוודאי לא מכנית וגם לא בצבע המקורי. החומרים הקיימים כיום הינם מתקדמים מאוד, ומאפשרים ציפוי ללא נזק לצבע הקיים, כך שאם תחליטו לשנות את הסטייל של המכונית, תוכלו להסיר את הציפוי בקלות ומבלי שהדבר ישאיר חותם ברכב.

למעשה, אם בוחרים בציפוי איכותי ופונים לאנשי מקצוע מיומנים בכך, הציפוי לא רק שאינו מזיק לרכב אלא שהוא גם מגן עליו מפני חלודה, פירות פיקוסים (שמכילים חומרים חומציים שעלולים להזיק למכוניות), לשלשת של יונים ועוד.

מה עדיף – ציפוי לרכב שלם או לחלקים ממנו?

כל מי שרוצה ליצור לעצמו רכב מרהיב עין במיוחד יכול לבחור בין ציפוי לרכב כולו לבין ציפוי חלקים ממנו. הבחירה היא עפ"י הטעם האסתטי של כל אדם ובהתאם למראה המבוקש למכונית.

בכל מקרה כדאי לדעת כי ציפוי לרכב מקנה לו גם יתרון פרקטי חשוב: קל הרבה יותר לנקות אותו – הסרת האבק והלכלוך מתבצעת במהירות ובקלות, כך שניתן לצמצם את תדירות שטיפות המכונית ולחסוך זמן, אנרגיות וכסף. חשוב מאוד ליצור הציפוי אך ורק אצל אנשי מקצוע מנוסים שידעו להתאים את סוג הציפוי ויעבדו באופן מיומן וזהיר.