זקוקים לקופה רושמת? במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לפני בחירתה.

מהי קופה רושמת?

קופות רושמות הן הדרך של כל עסק לשמור על הסדר של ההכנסות וההוצאות שלו. כבר שנים לא מעטות, שקופות אינן רק מקום לשים בו באופן מסודר את הכסף המתקבל במהלך כל יום עסקים, אלא גם לבצע את המעקב הדרוש אחר המחזור הכספי היומי של כל מסוף לחיוב לקוחות.

איך זה עובד?

כל סכום, שנכנס אל הקופה או יוצא ממנה, נרשם על ידי הקופאי שביצע את העסקה באופן מיידי. בתום יום העסקים, ניתן להוציא את המידע הנחוץ וכך גם לגבי תחשיב שבועי, חודשי או שנתי. הכסף לא צריך להיכנס או לצאת באופן פיסי לשם ביצוע הפעולה מפני שהקופה הרושמת לא חייבת להכיל את הכסף בתוכה, אלא החשיבות היא לגבי הרישום ולא לגבי אחסון הכספים עצמם.

היתרון של קופות רושמות

היתרון הבולט ביותר של קופות רושמות הוא כאמור – הרישום והתיעוד. יתרון זה חשוב במיוחד כאשר מעבירים את האחריות על ניהול הכספים לעובדים וכך ניתן למנוע אי סדר. כמו כן, מעסיקים רבים בוחרים לתגמל את עובדיהם בהתאם למכירות שלהם וקופה רושמת מאפשרת את התיעוד הדרוש לשם מעקב אחרי המכירות של כל עובד ועובד בארגון המדובר.

למי זה מיועד?

קופות רושמות לעסקים מיועדות לכל סוגי העסקים, גדולים וקטנים כאחד. בין אם מדובר בעסק קטן, שנדרש לדעת מהו המחזור התקופתי שלו ולדעת אם הוא רווחי או לא ובין אם מדובר על עסקים גדולים, בהם חשוב לעשות סדר בין כל העובדים וכל הסניפים כמו במקרים של רשתות של חנויות.

בחירת הקופה

קופות רושמות ניתן למצוא במגוון רחב של סוגים, כאשר כל קופה רושמת מציעה את היתרונות שלה וכך היא מתאימה לצרכים השונים של העסקים השונים. לדוגמה, תוכלו למצוא קופה רושמת עם אפשרות לסליקת אשראי וקופה רושמת ללא אפשרות זו. אם כך, כאשר אתם בוחרים לעסק שלכם קופה רושמת, חשוב לבחון את הצרכים של העסק שלכם נכון לאותו היום ומומלץ גם להסתכל קדימה ולבדוק את הצרכים העתידיים שלכם.