בכל שנה, לקראת עונת החורף, ניתן לראות עליה משמעותית בכמות הרכישות של קמין גז לבית. משפחות רבות רוכשות קמין שכזה אשר יחמם אותן בחורף בצורה הטובה ביותר ויהפוך את הבית להרבה יותר נעים ונוח עבור הילדים והאורחים.

אם גם אתם חושבים על רכישה של קמין גז לבית שלכם, המאמר הבא מיועד במיוחד עבורכם. במאמר תוכלו למצוא כמה טיפים חשובים ויעילים מאוד אשר יסייעו לכם לבחור את הקמין הנכון עבורכם בצורה הטובה ביותר.

גודל הקמין

אחד הדברים שאתם צריכים להחליט עליו בבית, ולא בחנות הקמינים, הוא הגודל של הקמין. בכדי להחליט על הגודל של הקמין שתרכשו עליכם קודם כל להחליט היכן אתם רוצים להתקין את הקמין, ולאחר מכן לבדוק כמה מקום זמין יש לכם באותו אזור התקנה. קחו בחשבון כי קמין הפועל על גז לא ניתן להתקין בכל מקום, הוא חייב להיות על קיר חיצוני בכדי שיהיה ניתן לחבר אותו לבלוני הגז, ויכולות להיות עוד מגבלות התקנה רבות בבית שלכם, ולכן חשוב להתייעץ עם מומחה בתחום שיגיע אל הבית שלכם לפני שאתם בכלל מבצעים את הרכישה.

אל תסמכו על החימום

לרוב, קמין גז מתאים לאזורים חמים יותר בהם גם בעונת החורף לא מאוד קר. אם אתם מתקינים קמין הפועל על גז בבית גדול, ובאזורים קרים, אל תצפו שהוא יחמם את הבית היטב בעונת החורף. לכן, כשאתם מתקינים קמין הפועל על גז עשו זאת באזורים קטנים יותר בבית ובחללים אשר יכולים להתחמם מספיק מעצמת החום שלו.

בנוסף, אל תנתקו את אמצעי החימום הנוספים שלכם. יתכן ותהיו זקוקים בסופו של דבר גם להם.

קמין בנוי או רגיל?

קמין גז בנוי הוא קמין המוטמע בתוך הקיר ולעומתו הקמין הרגיל מוצב לצד הקיר או בכל מקום אחר שתרצו בבית. בחירה בקמין בנוי או רגיל צריכה להתבצע בהתאם לבית שלכם ובהתאם לאפשרויות המתאימות בו. למשל, אם אתם רוצים להתקין קמין גז מתחת לטלוויזיה בסלון או בחדר השינה, קמין בנוי יתאים לכם עבור האופציה הזו. לעומת זאת, אם אתם רוצים להציב את הקמין באמצע הסלון ללא סמיכות לאף קיר, עליכם לבחור בקמין הרגיל העומד בזכות עצמו.

כך תוכלו לדעת איזה קמין מתאים לכם בצורה הרבה יותר טובה ולבצע את הרכישה שלכם באופן נכון כך שתהנו ממנה במשך שנים רבות ללא כל בעיה.