חשבתם להתקין קמין בבית? רוצים לדעת מהם היתרונות שלהם ומהם השימושים בהם? במאמר זה תוכלו לקבל את כל המידע הנחוץ לכם לפני התקנת קמינים.

מקור הקמין

הקמינים הגיעו אלינו מהארצות הקרות של אירופה ואיכשהו, למרות האקלים הישראלי, הם מאוד נפוצים גם בארץ. למעשה, הם המדורה הביתית, המשמשת לחימום הבית באמצעות אש חיה, אשר שימשה את בני האדם כבר מהיום בו היא נתגלתה וכיום היא משמשת לאור, חום, לדקורציה של הבית ולעתים אף לבישול.

סוגי קמינים

כיום ישנם שני סוגים עיקריים של קמינים: קמין עץ וקמין גז. שני סוגי הקמינים עושים עבודה טובה מבחינת החימום ולשניהם יתרונות רבים מספור, כאשר כל אחד מהם הוא בעל תכונות ייחודיות לו. קמין העץ הוא הקלאסי יותר, הפועל על בעירה של עצים והוא יוצר אווירה טבעית יותר. קמין הגז פועל על בעירת גז הבישול הביתי, מה שהופך אותו לפשוט להתקנה, והוא הסוג החדשני יותר מבין השניים.

למה בישראל?

אם אמרנו, שהקמין הגיע אלינו מארצות קרות, והרי ידוע שהאקלים הישראלי הוא חם בעיקרו, עולה השאלה – למה הקמין משמש בארץ? ובכן, הקמינים הפכו כבר מזמן לפריט עיצובי לבית והם מגיעים בשלל עיצובים שונים, אותם ניתן להתאים לאופי החלל בו הם מותקנים. כמו כן, גם בארצנו החמה יש ימים קרים וגשומים ובשנים האחרונות החורפים הופכים לקרים וסוערים יותר ויותר והשימוש המקורי של הקמינים – חימום הבית, הופך לרצוי יותר ויותר. היתרון הבולט של הקמין לעומת אמצעי הסקה אחרים הוא היכולת שלו לעבוד נפלא גם בעתות של הפסקות חשמל.

קמינים ובטיחות

כאשר מדברים על קמינים, שאלת הבטיחות עולה באופן תדיר ולכן חשוב לציין, שזוהי אחת הדרכים הבטוחות ביותר לחמם חדר. זאת, משום שהקמין הינו מתחם סגור להבערת האש ולכן, כל עוד השימוש הוא נכון, האש נשארת במקומה ואין סיבה לחשש מפניה. כמו כן, הקמין הוא צפוי וניתן לשליטה מלאה. זוהי הסיבה לכך, שבעלי בתים רבים בוחרים להתקינם גם בחדרי תינוקות וילדים וכך לחמם חדרים אלו.