מי לא אוהב לבצע קניות בחו"ל דרך האינטרנט? יותר ויותר צרכנים ישראלים בוחרים לבצע קניות באינטרנט – המבחר בלתי נגמר והמחירים פנטסטיים ומתאימים לכל כיס ואם כבר לעשות קניות באינטרנט, אין כמו להיכנס לאתרי הקניות השונים בתקופות החגים ובסוף השנה, שבהן יש את המבצעים הכי חמים וההזדמנויות הכי טובות לרכישות מוצלחות ומשתלמות. איפה קונים ולמה כדאי לשים לב? הנה מספר טיפים לצרכן האינטרנטי בתקופות הכי חמות של השנה.

יום שישי השחור

אם מישהו שאינו מכיר את עולם הקניות היה שומע את הביטוי הזה, וודאי היה חושב שמדובר בזיכרון ליום נורא ואיום – אבל לחובבי הקניות ההיפך הוא הנכון – מדובר ביום הקניות הגדול ביותר בארה"ב ובעקבותיה גם בעולם כולו. יום שישי השחור הוא לא חג רשמי, כאשר מדובר בעצם ביום שישי שאחרי חג ההודיה האמריקאי, שחל תמיד ביום חמישי האחרון של חודש נובמבר. זוהי גם תקופת הקניות שלקראת חג המולד ולכן, בתקופה זו מוצעים המחירים הטובים ביותר בכל הרשתות והחנויות בארה"ב ובעקבות כך – גם באתרי הקניות הגדולים ברחבי העולם.

מבצעי סוף שנה

יום שישי השחור מהווה בעצם את נקודת הפתיחה לעונת המבצעים והמתנות לחגים. נכון, בישראל אין חגים בכלל בתקופה זו, אבל היי! זו הזדמנות נפלאה לקנות כל מה שרצינו ובמחירים מעולים. למעשה, עצם העובדה שאצלנו בישראל זו אינה תקופת החגים ולכן אין לנו כל כך הוצאות יוצאות דופן בתקופה זו, מאפשרת לנו תקציב גדול יותר לקניות.

עשרות אחוזי הנחה

אז אילו מבצעים נמצא בתקופת החגים ובסוף השנה והיכן? כדאי להתחיל באתרים הגדולים המרכזיים, שהם אמזון, איביי ואלי אקספרס – אלה יודיעו מראש על עונת הסיילים ובחלק מהמקרים אף יציגו לצד מחירו הרגיל של המוצר את מחיר המבצע שעומד לעלות בתקופת הסיילים. כך, תוכלו לתכנן את הקניות שלכם מראש ובהתאם לתקציב שיש לכם לקניות. תוכלו לאסוף את המוצרים המועדפים בעגלת הקניות ופשוט לשלם עליהם בימי המבצע (המחיר אמור להתעדכן לבד אבל כמובן שחשוב לוודא). לא משנה היכן אתם בוחרים לקנות (כיום גם אתרים מקומיים מציעים מבצעים באותן התקופות), יש לוודא שההנחה או המבצע אכן משתלמים ביחס למחיר המקורי.

רכישה באינטרנט עם משלוח

רגע לפני שאתם מזמינים, חשוב לוודא את נושא המשלוח. ישנם אתרים בהם המשלוח הוא בחינם, ישנם כאלה שבו הוא בעלות יקרה וישנם אתרים שבכלל לא מבצעים משלוחים לארץ ולכן חשוב לשים לב. ישנן חברות שיאפשרו לכם להזמין משלוח בכל אתר בעולם, תוך שהם דואגים לעניי המשלוח בארץ, כך שבכל מקרה יש פתרון – צריך רק לאמץ אותו.