לעתים קרובות אנחנו שומעים קול זמזום מעלינו, וכשמרימים את המבט אנחנו רואים רחפן. בין השאר משמשים כלי הטיס הקטנים והפרקטיים להפליא לצילום בסוגים שונים של פרויקטים, ומהווים גם תחביב מהנה. בעתיד, כך מעריכים מומחים רבים, משלוחים מכל הסוגים יבוצעו גם כן באמצעות הרחפן – ועוד שימוש שכדאי להכיר הוא לטובת החקלאות.

ריסוס יעיל במיוחד

הדרך שבה מסייעים הרחפנים לחקלאות בארץ (ולא רק בישראל, כמובן) היא ריסוס השדות. בהקשר זה כדאי לדעת שהשדות שבהם מגודלים היבולים השונים – ירקות, פירות, חיטה, כותנה ויש כמובן עוד שלל גידולים – משתרעים על שטחים עצומים. רחפן ריסוס יכול לכסות שטח גדול מאוד תוך זמן קצר – למשל שדה של 50 דונם תוך פחות מ-40 דקות – ובהתאם לספק שירות יעיל במיוחד. 

עוד כדאי לדעת בהקשר זה כי לאחר הזנת נקודות הציון הרחפן פשוט מרסס את השדות ואין צורך לשלוט בו או להקדיש זמן ותשומת לב, וגם עובדה זו תורמת כמובן ליעילות. למעשה, רחפני ריסוס יודעים אפילו לזהות מתי חומר הריסוס עומד להסתיים ולחזור בכוחות עצמם אל נקודת ההטענה.

הגנה חיונית מפני מזיקים שונים בכל עונות השנה

עוד יתרון של רחפן ריסוס שהופך אותו לכלי עזר חיוני במיוחד לחקלאים הוא היכולת שלו לבצע את המשימות שמוטלות עליו בכל עונות השנה ובכל מזג אוויר, גם ביום וגם בלילה. בזכות איכות זו הצמחים זוכים להגנה ההכרחית עבורם מפני כל המזיקים שמאיימים על היבול באופן אפקטיבי לאורך כל ימות השנה.

דגש מעניין נוסף הוא שהמצלמות שמותקנות על רחפני הריסוס יכולות גם לספק לחקלאי מידע לגבי אזורים בעייתיים, ומבצעים למעשה מיפוי מלא ומפורט של השטח ושל מצב כל היבולים.

איך למצוא רחפן ריסוס איכותי במיוחד?

על-מנת להפיק מקסימום תועלת ולמצות את היתרונות של רחפן ריסוס, חשוב כמובן לבחור דגם איכותי במיוחד. דוגמה טובה מאוד היא רחפן DJI אגראס T16. ה-DJI Agras T16 של חברת DJI Innovations הוא דגם ייעודי לריסוס של החברה הנחשבת ביותר בעולם הרחפנים. ניתן להעמיס על הרחפן 16 ליטרים של חומר ריסוס, כמות שמספיקה לכ-60 דונם, ועוד יתרונות של רחפן DJI אגראס הם חיישנים מתקדמים להגנה ויכולת לעבוד בקבוצות (עם רחפנים דומים נוספים).