בימינו ישנו ביקוש הולך וגובר לשירות תמלולים – של חקירות משטרה, של ראיונות מכל הסוגים, של ישיבות מנהלים או ישיבות אחרות, תמלולים עבור סטודנטים ועוד ועוד.

אמנם לכאורה כל אחד יכול לתמלל הקלטה, אולם בעולם שבו זמן שווה כסף, והרבה כסף, באופן טבעי רוב בני האדם מבינים שמוטב להפקיד את התמלול בידיים מקצועיות שיעשו זאת בצורה הטובה ביותר והיעילה ביותר.

במקרים אלה נשאלת השאלה על מה חשוב להקפיד כשמבצעים תמלול, כלומר מה חשוב לוודא כשבוחרים שירותי תמלול.

דיוק ללא פשרות

"חיים ומוות ביד הלשון" אמרו חז"ל, וגם אם לא כל תמלול עוסק בנושאים של חיים או מוות עדיין ישנה חשיבות עצומה לדיוק מרבי וללא פשרות.

במסגרת חקירת משטרה כל מילה עשויה להיות משמעותית מאוד, כך גם בתמלולים משפטיים וגם כשמדובר במחקרים אקדמיים כל טעות בתמלול או בהקלדה עלולה להוביל למצבים לא נעימים ולעוגמת נפש ניכרת – ובהתאם כשמחפשים שירות תמלול רמת דיוק מקסימלית היא הכרח.

עברית ללא טעויות

בנוסף לדיוק העובדתי הנדרש במסגרת שירותי תמלול חשוב להקפיד גם על עברית נאותה, כך שהלקוח יקבל טקסט נטול שגיאות בעברית שבסופו של דבר לא רק צורמות לעין ולאוזן אלא גם גורמות לו להידרש להגהה משל עצמו ובכך לבזבז זמן יקר.

שירותי תמלול – גם המהירות חשובה

דגש חשוב נוסף של כל שירות תמלול הוא המהירות.

כמובן שאסור שהמהירות תהפוך לחיפזון ותבוא על חשבון רמת הדיוק, אבל מצד שני אנחנו חיים בעולם שבו כאמור זמן שווה כסף וכשאנחנו זקוקים לטקסט אנחנו צריכים אותו בהקדם האפשרי – ככל שנקבל את תוצאות התמלול מהר יותר, כך נצא נשכרים יותר מהשירות.

דיסקרטיות

במקרים רבים נשכרים שירותי תמלול כדי לתמלל הקלטות רגישות מטבען – חקירות משטרתיות, דיונים משפטיים, ישיבות דירקטוריון וכו'.

במקרים אלה, וגם במקרים אחרים, נדרשת דיסקרטיות מוחלטת מצד אנשי המקצוע שמאזינים להקלטות ומתמללים אותן, שהרי אם הטקסטים או ההקלטות עצמן יגיעו לעיניים עוינות או אוזניים זרות התוצאה עלולה להיות נזק חמור למי שדבריו הוקלטו או שמעורב בנושאי הדיונים או החקירות.