בשנים האחרונות, נכנסו לתוקף תקנות הדיווח הפנסיוני למעסיקים. על פי תקנות אלו, כל אדם המעסיק מעל לחמישה עובדים לדווח על ההפרשות החודשיות לעובדים, ואף לבצע הליכי בקרה ותיקון בכל חודש על מנת ליצור דו"ח תקין. מעסיק שאינו מבצע את ההליכים הללו, עובר על החוק. תפעול פנסיוני למעסיקים יוכל להתבצע בעזרת חברה מקצועית המתמחה בנושא, למעקב תמידי, אמין ומדויק. 

שירותי תפעול פנסיוני למעסיקים – מה זה אומר בכלל?

אחד הנושאים החשובים ביותר עבור המעסיקים, הוא ההפרשות לעובדים, והשכר שלהם כמובן. אי עמידה בחוק בנושא זה עלולה לגרור עונשים כבדים למעסיקים, ומוניטין שלילי שיפגע בחברה. חברות העוסקות בנושא תפעול פנסיוני למעסיקים יסייעו לחברה לעקוב באופן חודשי ורציף אחר ההפרשות החודשיות לעובדים, ובנוסף לכך יסייעו בנושאים נוספים כגון:

  • הפקדת כספים – הפרשה חודשית של פנסיית העובדים מהמשכורת, והפקדת הסכומים למוסד הרלוונטי, כל עובד וחברת הפנסיה שלו. 
  • שירותי מידע שונים – העברת מידע על המבוטחים, לדוגמא היסטוריית ההפקדות הפנסיוניות, ועוד.
  • ניירת – ומה לגבי העניינים הבירוקרטיים? אם המעסיק יכול להוריד את הנושא מעצמו ולאפשר למקצוענים לעשות את העבודה בשבילו, הרי זה מצויין! החברה אחראית על בקרת התהליכים שבין המעסיק והגופים האחראיים על קליטת הסכומים של כספי הפנסיה.
  • נתונים – החברה תאסוף ותטייב את כל המידע הדרוש לתהליך הדיווח הפנסיוני, כולל נתוני חשבונות הבנק, הקופות ועוד. בנוסף לכך, במקרים של עזיבת עובדים החברה תסייע למעסיק להכין נתונים עבור טופס 161 (טופס הודעת מעביד על פרישת עובד).

תורידו מעצמכם עומס

למעסיקים יש מספיק עבודה גם בלי להתעסק בכל נושא הכספים והמשכורות בחברה. אם גם אתם מזדהים עם השורות הללו, זה הזמן לפנות אל חברה המתמחה בנושא תפעול פנסיוני למעסיקים שתיקח על עצמה את כל נושא ההפרשה לפנסיה לעובדי החברה, תנהל עבורכם את ממשקי הנתונים ותעביר לכם דו"חות מדויקים ואמינים בכל חודש מחדש. מה זה דורש ממכם? רק מספר דקות בכל חודש. מה שאומר שתוכלו להקדיש את שאר הזמן שלכם לפיתוח נושאים אחרים שדורשים את התייחסותכם. בואו לשמוע על כך עוד מאיתנו, נשמח לייעץ לכם! 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *