אם אתם מחפשים פעילות מגבשת במיוחד בשביל העובדים שלכם, הגעתם למאמר הנכון! כאן נסביר על השיטה החדשה לגיבוש עובדים מחוץ למבנה ומחוץ לקופסה.

קצת על odt

ראשית, Odt אלו הן ראשי התיבות של המילים: outdoor training והכוונה היא לסדנאות שמתקיימות בחוץ ובדרך כלל בחיק הטבע. הסדנאות יכולות להתקיים בפארקים, על חוף הים ואפילו בשמורות טבע יפיפיות. סדנאות מיועדות לקבוצות והן כוללות פעילויות משימתיות ותחרותיות והן דורשות את שיתוף הפעולה של המשתתפים.

המטרה של פעילויות הגיבוש

מן הסתם, כאשר מתכננים יום גיבוש לעובדים, המטרה היא לגבש אותם. אבל השאלה היא, למה בכלל צריך לעשות את זה? ובכן, לכולנו יש צורך להרגיש שייכים לקבוצות השונות המרכיבות את חיינו כשאחת העיקריות שבהן היא קבוצת הקולגות. פעילויות הגיבוש מאפשרות בדיוק את זה לקבוצת העובדים המשתתפים בסדנה בעיקר על ידי יצירת חוויות משותפות ומיוחדות. חוויות אלו יוצרות נושא משותף לשיחה וכמו כן, הן גם מאפשרות לכל משתתף להציג בפני חבריו לעבודה צדדים נוספים שלו ולהכיר את הצדדים החדשים שלהם.

הייחודיות של odt

אחד הדברים המייחדים פעילויות של odt הוא העובדה שהן מתקיימות בחוץ. עובדה זו מאפשרת לכל משתתף לצאת מאיזור הנוחות שלו בעיקר בזכות העובדה, שהסדנאות לא מתקיימות בתוך המבנה של הארגון, אלא במקום ניטרלי. כך הוא יכול להרגיש בטוח להתנהל כפי שהוא מתנהל בחייו האישיים, בשונה מההתנהלות שלו בחייו המקצועיים ולבטא כלפי חוץ את הייחודיות שלו ואת כישוריו השונים.

תופעת הלוואי

כאשר פונים לסדנאות odt חשוב לדעת, שלא רק העובדים מרוויחים מכך, אלא גם הארגון! הרווח של הארגון בא לידי ביטוי בעיקר בכך, שהעובדים לומדים כיצד לעבוד האחד עם השני טוב יותר והם גם מפתחים לויאליות למקום העבודה. כתוצאה מכך, הם מתחילים לעבוד טוב יותר בצוות ומרגישים יותר בנוח להיעזר האחד בשני היכן שצריך והתוצאה הישירה היא יעילות מוגברת בעבודה ומן הסתם – הגדלת ההכנסות. אם כן, הרי שפעילות גיבושית איכותית באמת היא השקעה לטווח ארוך וריאלי להסיק שהיא גם תחזיר את עצמה.

 

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *