בין אם אתם גוף עסקי ובין אם אתם אנשים פרטיים אל תמהרו לחתום על הלוואה. הלוואה לאנשים פרטיים יכולה לשנות את החיים, לטוב או לרע, וכשלוקחים הלוואה, בייחוד אם היא הלוואה גדולה, צריך לעשות זאת בתבונה, עם הבנה עמוקה ורחבה של התנאים, ועדיף עם איש מקצוע שנמצא לטובתכם ולצידכם, ולא לצד הגוף המלווה.

מרבית האנשים הפרטיים לווים כסף בשביל לרכוש רכב חדש, לממן את שיפוץ הבית שלהם, לתמוך בילדים ברכישת דירה או בחתונה, ואפילו כדי להגשים טיול גדול עליו חולמים כבר שנים רבות. אם אתם מחפשים ללוות כסף בשביל הקמת עסק, דעו לכם שיש הלוואות ספציפיות שנועדו לכך. לכל שאר ההלוואות, כמו ברשימה הנ"ל, פשוט תמשיכו לקרוא.

גופים המאפשרים הלוואה לאנשים פרטיים

הלוואה לאנשים פרטיים ניתנת על ידי גופים שקיבלו אישור לכך, גופים המלווים באופן חוקי ותחת פיקוח וסט חוקים ותקנות שמאפשרות להם להעניק הלוואה במסגרת החוק. הנה ארבע גופים לדוגמא, המעניקים הלוואות פרטיות:

  1. בנקים – כמובן, המקום ה"טבעי" לחפש בו הלוואה, אך לא בהכרח המקום הטוב ביותר.
  2. חברת הלוואות – ישנן חברות שמתמחות במתן הלוואות פרטיות לאנשים שאינם גופים עסקיים.
  3. מקום העבודה – ישנם מקומות עבודה יציבים ואמידים שמאפשרים לעובדים הנאמנים שלהם את האפשרות לקבל הלוואה ישירות ממקום העבודה.
  4. מימון המונים – תחום חדש יחסית, שהולך ומתחזק בעשור האחרון, מימון המונים הוא אפשרות מורכבת לקבל הלוואה דרך גוף מתווך שמציע לשווק את ההלוואה שלכם לאנשים פרטיים או גופים שמעוניינים להלוות תחת פיקוח ולהרוויח מהעמלה.

איך מקבלים הלוואה?

כל גוף וגוף מעמיד רשימת דרישות, לרוב ארוכה למדי, כדי לבחון את בקשתכם להלוואה. הדרישות ברוב הגופים דומות, שכן הן מעוגנות בסט של חוקים ותקנות ממשלתיות, ובכל זאת, יש שוני בין גוף לגוף, ובין הלוואה להלוואה.

כדי לקבל הלוואה לאנשים פרטיים יש להכין מראש מסמכים רבים, הכוללים הצהרות מהבנק, תלושי משכורת לשכירים שבינינו ודוחות שומה מרו"ח לעצמאים שבינינו, והרשימה הולכת ומתארכת. לפני הכול כדאי לזכור כי התנאים להלוואה שלכם יכולים להיות שונים בצורה קיצונית ממקום למקום, ולכן מוטב להיעזר באיש מקצוע שיעשה לכם סדר, וישיג עבורכם את ההלוואה הטובה ביותר בשוק.